Canaan’ın Zararı Büyük: 148 Milyon Dolar

Canaan’ın Zararı Büyük: 148 Milyon Dolar

Paylaş
Canaan’ın Zararı Büyük: 148 Milyon Dolar

Dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Canaan geçtiğimiz yıl oldukça kötü bir performans sergiledi. The Block’un haberine göre şirket yılg enelinde neredeyse 150 milyon dolar zarar etti.

Büyük Zarar

Merkezi Çin’de olan Canaan günümüzde en büyük maden cihazı üreticilerinden biri olarak gösteriliyor. Şirket geçtiğimiz kasım ayında Nasdaq’a eklenmiş ve böylece oldukça güçlü bir konuma yerleşmişti.

Nasdaq’ta listelenmiş olmak Canaan için büyük bir adımdı. Ama bu gelişme şirketin gelir-gider tablosuna pek etki etmemiş gibi görünüyor. Geçen yıl 204.3 milyon dolar gelir elde eden şirket toplamda 148 milyon dolar zarar etti. Ayrıca şirketin gelirinin de 2018’e kıyasla neredeyse yarı yarıya azaldığını belirtmek gerek.

Şirkete Ne Oldu?

Sektörün en büyük isimlerinden biri olan Canaan bundan birkaç hafta öncesine kadar rekordan rekora koşuyordu. Şirketin hisseleri Nasdaq’da listelendikten sonra bir gün içerisinde %80 oranında değer kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Canaan bu döneme kadar gayet iyi bir performans sergiliyordu. Fakat işler kısa süre içerisinde tersine döndü. Şirketin hisseleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra hızla düşüşe geçti ve tüm zamanların en yükseğinden, tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Bunun başlıca sebebi şirkete karşı açılmış olan davalar olabilir. Phillippe Lemieux adlı bir yatırımcı bundan hemen hemen bir ay önce şirkete karşı bir dava açmıştı. Şirketin halka arz sürecinde bazı usulsüzlükler olduğunu iddia eden bu yatırımcı Canaan’ın insanları yanlış bilgilendirdiğini de iddia ediyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap