Canaan Eş Başkanı: Bitcoin, 100,000 dolara sıçramaya mecbur

Canaan Eş Başkanı: Bitcoin, 100,000 dolara sıçramaya mecbur

Paylaş
Canaan Eş Başkanı: Bitcoin, 100,000 dolara sıçramaya mecbur

Önümüzdeki hafta Nasdaq’ta halka arz edilecek olan dünyanın en büyük kripto para madencilik şirketlerinden Canaan’ın eş başkanı Jianping Kong, Bitcoin’in 100,000 doların üzerine sıçramaya mecbur olduğunu söyledi.

8BTC’nin aktardığına göre, Çin’in Wuzhen şehrinde düzenlenen World Blockchain Summit’te bir konuşma yapan Kong, bu iddiasını geleneksel ekonominin çıkmazına ve dijital ekonominin gelecekte ekonomik büyümede ana itici güç olacağı düşüncesine dayandırıyor. Kong, devamında “Ekonomik kriz konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu zamanda geleneksel endüstrinin sadece biraz daha kaldıraca ve ekonomik gerilemeye karşı koyabilecek Bitcoin gibi daha fazla dijital para tahsisine ihtiyacı var.” şeklinde konuştu.

100,000 doların önündeki tek engelin zaman olduğunu söyleyen yönetici, dünyanın “Blockchain dönemi” veya “dijital çağ” olarak kabul edilebilecek yeni bir döneme girdiğini, bu dijital dünyadaki ilk önemli işbirlikçinin Bitcoin olduğunu ileri sürdü.

Son zamanlarda iyice artan kripto paraların gelişen kuantum teknolojisiyle sekteye uğrayabileceği endişelerine de değinen Kong, “Şu anki kuantum hesaplama teknolojisi, Bitcoin ve Blockchain’i etkileyecek boyutta değil. Gelecekte kesinlikle kuantum dirençli kripto teknolojiler doğacak.” dedi.

Dijital dünyanın internet ve mobil internet çağından çok daha büyük olacağını iddia eden yönetici, “Bitcoin’in geleceğinin hala umut verici olduğuna inanıyorum.” diye ekledi.

Son olarak Kong, Blockchain ve yapay zeka çağı olarak adlandırdığı yeni çağda, 10 trilyon dolarlık piyasa değeri bulunan bir Blockchain şirketi olacağını düşünüyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap