Çalışanını kendi borsasında işlem yaparken yakalayan CEO, yumruklarla saldırdı

Çalışanını kendi borsasında işlem yaparken yakalayan CEO, yumruklarla saldırdı

Paylaş
Çalışanını kendi borsasında işlem yaparken yakalayan CEO, yumruklarla saldırdı

Güney Kore’deki kripto para borsaları sert bir hafta geçiriyor. Ülkenin en büyük kripto para borsalarından Upbit’in hack’lenerek 50 milyon dolarlık ETH’yi çaldırmasının ardından bir başka önde gelen Güney Koreli borsanın CEO’sunun da birkaç çalışanına saldırdığı ve tehdit ettiği ortaya çıktı.

CryptoNews’in Güney Kore’nin önde gelen haber organlarından Maeil Kyungjae’den aktardığına göre, Seul’deki Gangnam semt polisi, soyismini “Choi” olarak açıkladığı bir borsanın CEO’sunu birkaç mevcut ve eski çalışanına saldırmak ve tehditler savurmakla suçladı.

Savcılığa intikal eden olayın bu yılın Şubat ayında meydana geldiği ileri sürülüyor.

CEO, çalışanını borsada işlem yaparken yakaladı

Olay, CEO Choi’nin yetkililer tarafından sadece “B” olarak tanımlanan bir çalışanın borsa üzerinde işlem yaptığını fark etmesiyle patlak verdi. Borsanın çalışanların platform üzerinde hesap açmasını kısıtlayan herhangi bir politikası olmadığı bildilirken CEO, B.’nin içeriden aldığı bilgileri kişisel kazanç sağlamak için kullandığına inanıyor.

Polis, Choi’nin 10 saat boyunca şirketi terk etmesine izin vermeyerek B.’yi alıkoyduğunu, tehdit ettiğini ve sonunda yumruklarla saldırdığını iddia ediyor.

Dahası polis, Choi’nin içeriden bilgi alarak alım satım yaptığından şüphelendiği iki diğer çalışanına da fiziksel şiddet tehdidinde bulunduğunu öne sürüyor.

Haberde, ismi verilmeyen borsanın Güney Kore’deki en büyük 3 kripto para borsasından biri olduğu belirtiliyor. Olayın gerçekleştiği sırada Bithumb’ın CEO’su Jaewon Choi’ydi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap