Çalınan Bitcoinler Ortaya Çıkmaya Başladı

Çalınan Bitcoinler Ortaya Çıkmaya Başladı

Paylaş
Çalınan Bitcoinler Ortaya Çıkmaya Başladı

2016 yılında yaşanan olayın etkileri hala günümüzde de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Zamanın en ünlü kripto para borsalarından olan Bitfinex borsasından 500’den fazla Bitcoin çalınmıştı. Çalınan bu Bitcoinler ise dün ortaya çıktı ve farklı yerlere yollandı. 2016 yılında yaşanan bu kötü olayın maliyeti Bitfinex için oldukça acı olmuştu. Çalınan Bitcoinlerin değeri 73 milyon dolardan fazlaydı. Dün gerçekleşen çalıntı Bitcoinlerin transferleri ise tam 13 farklı adrese yapıldı. Transfer edilen hesaplar ise daha önceden kullanılmamış ve işlem yapılmamış hesaplar olduğu dikkatlerden kaçmadı. Saldırgan hakkında herhangi bir detay verilmezken olay tüm gizliliğini korumaya devam ediyor.

Borsadan çalınan BTC’lerin sayısı halen tam olarak bilinmiyor. Ancak 2016 yılında gerçekleşen bu saldırı da 120 binin üzerinde Bitcoin çalındığı öngörülüyor. Çalınan bu BTC’lerin şu anki değeri ise 650 milyon doların üzerinde. Ayrıca Bitcoin’in en yüksek seviyesi olan 20 bin dolar olduğu döneme göre kıyaslarsak değeri 1 milyar 400 milyon doları aşıyor.

Borsaya yapılan saldırının tek zararı 650 milyon dolar değil. Gerçekleşen bu saldırının bedeli Bitfinex için oldukça ağırdı. Bunun yanında bu saldırı başta Bitcoin olmak üzere diğer tüm altcoinleri de olumsuz yönde etkiledi. Saldırıdan sonra Bitcoin tam yüzde 20 değer kaybetti. Çalınan Bitcoin’lerin bir kısmı ABD hükümetinin de desteğiyle bulundu. Ancak BTC’lerin büyük bir çoğunluğu hala bulunmuş değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap