Büyük Ralliye Hazır DeFi Coinleri Hangileri? Bu 6’sına Bakın!

Büyük Ralliye Hazır DeFi Coinleri Hangileri? Bu 6’sına Bakın!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Ralliye Hazır DeFi Coinleri Hangileri? Bu 6’sına Bakın!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) dikkat çekmeye devam ederken DeFi coinleri ivme kazanmakta. Bu yazımızda, analistlere nazaran ralliye, yükselişe hazır DeFi coinlerinden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Michael van de Poppe, “patlayıcı büyüme” diyerek bu coinlere işaret etti

Öncelikle, ünlü kripto analisti Michaël van de Poppe geçtiğimiz günlerde Twitter’da kripto para piyasasındaki üç tanınan altcoin için iddialarını paylaştı. Bunlar XRP, Chainlink (LINK) ve Polygon (MATIC) oldu. Van de Poppe’nin görüşleri, potansiyel piyasa hareketlerinden faydalanmak isteyen yatırımcılar için bedelli bilgiler sağlıyor. Birinci olarak Van de Poppe, XRP’nin yükseliş ivmesini sürdürmeden evvel 0,65 dolar civarında daha derin bir geri çekilme yaşayabileceğine inanmakta. Bu durum, kısa vadeli kar arayan yatırımcılar için cazip bir satın alma fırsatı sunuyor. Tahliline nazaran, müteakip bir ralli XRP’nin fiyatını 0,90 dolara kadar yükseltebilir. Analist, 0.65-0.69 dolar aralığıyla ilgilenme muhtemelliğine işaret etti.

https://twitter.com/ultraxeight/status/1680087472477442048

Bununla birlikte, XRP’nin değerli yasal zorluklarla karşılaştığını söylemekte yarar var. yani, fiyat hareketinin Ripple’ın SEC ile devam eden davasını çevreleyen yasal gelişmelerden etkilenebileceğini belirtmek değerlidir. Bu pürüzlere karşın, birçok uzman XRP’nin yakın gelecekte potansiyel olarak 1 dolar işaretine dokunmasını bekliyor. Öteki yandan Van de Poppe’nin Chainlink için görünümü olumlu olmaya devam ediyor. Altcoin’in 6 dolarlık dayanağı geri kazandığında, kıymetli bir fiyat artışı potansiyeline sahip olduğunu öne sürüyor. Grafik tahlili, LINK’in 16 dolara kadar yükselebileceğini ve yatırımcılar için cazip bir fırsat sunabileceğini gösteriyor.

Son olarak, Van de Poppe MATIC için potansiyel dayanak düzeylerini tanımlıyor. Coin bir sonraki ayağına başlamadan evvel yaklaşık 0,75 dolara kadar potansiyel bir düşüş öngörüyor. Analist kayda paha iki ilgi alanına dikkat çekiyor: 0,79-0,80 dolar civarında agresif bir yaklaşım ve 0,75 doları hedefleyen daha muhafazakar bir strateji. MATIC’in Ethereum ağı için ölçeklenebilirlik tahlillerine odaklanması nedeniyle son vakitlerde etkileyici bir büyüme ve benimseme gösterdiğini belirtmek gerekir.

LDO, UNI ve AAVE; dikkat edilesi DeFi coinleri oldu

Diğer yandan, analist Akash Girimath’a nazaran LDO, UNI ve AAVE fiyatlarının tümü günlük vakit diliminde kilit düzeyleri aşarak köşede bir ralli olduğunu gösteriyor. Ortalık durulduktan sonra, SEC ve Ripple davasının kararı nedeniyle yükselen kripto paraların birçok kâr elde etme nedeniyle geri çekildi. Lakin Compound platformunun COMP fiyatı 48 saat içinde yaklaşık yüzde 31’lik bir artış göstererek ilgili yatırımcıların güçlü alım baskısını gözler önüne serdi.  Compound’un Haziran 2020’de yield farming lansmanıyla piyasaya sürülmesinin DeFi Yazı’nı başlattığı düşünüldüğünde, analiste nazaran, COMP fiyatındaki son artış benzeri bir şeyin sinyalini veriyor olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Ralliye Hazır DeFi Coinleri Hangileri? Bu 6’sına Bakın! 1

Analiste nazaran Lido DAO (LDO) fiyatı 13 Temmuz’da yaklaşık yüzde 21 artarak dört aylık düşüş trendini aştı. Altcoin geri çekilirken, yatırımcılar boğalar tekrar birikmeye başlamadan ve LDO kıymetli kâr alma düzeylerine patlamadan evvel 2,16 dolardan 1,93 dolara kadar uzanan satın alma bölgesine odaklanabilir. LDO için gayeler ortasında 2,55, 2,81, 3,04, 3,30 dolar yer alıyor.

UNI, AAVE kritik düzeyleri aştı mı?

Uniswap (UNI) fiyatı, 21 Nisan 2023’ten itibaren tüm yükseliş teşebbüslerinin büyük bir ablukası olan 5,63 dolar mahzurunu aştı. Bu düzey 12 Mayıs 2022’den bu yana kritik kıymet taşıyor ve birçok sefer dayanak ve direnç düzeylerine dönüşüyor. Sonuç olarak, UNI 3,35 dolardan 9,80 dolara uzanan bir aralıkta süreç görmekte. Bununla birlikte, 5,63 dolar üzerindeki son toparlanma, UNI boğalarının Uniswap fiyatını 6,57 dolarlık birinci maksada ve akabinde 8,05 dolarlık son maksada itmesi için kapıları açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Ralliye Hazır DeFi Coinleri Hangileri? Bu 6’sına Bakın! 2

AAVE (AAVE) fiyatı Haziran 2022’den bu yana düşüş trendinde. Bu yüksek dalgaları bir trend çizgisi kullanarak birbirine bağlamak, azalan bir direnç düzeyini göstermektedir. Temmuz 11 ve 14 ortasındaki son yükseliş, bu eğilim çizgisini aşarak boğaların geri döndüğünü gösteriyor.  Bununla birlikte, AAVE’nin 45,58 dolardan 116,01 dolara uzanan aralığın orta noktası olan 80,79 dolar mahzurunu de aşması gerekiyor. Birinci maksat 95,77 dolar engelidir ve bu pürüzün aşılması alıcıların 100 dolarlık ruhsal düzeyinden kar elde etmesini sağlayacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Ralliye Hazır DeFi Coinleri Hangileri? Bu 6’sına Bakın! 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap