Büyük Muahedeler Yapan Bitcoin Borsası, Kepenk İndiriyor!

Büyük Muahedeler Yapan Bitcoin Borsası, Kepenk İndiriyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Büyük Muahedeler Yapan Bitcoin Borsası, Kepenk İndiriyor!

Vietnam Adalet Bakanlığıyla ve birkaç blockchain programıyla birlikte yaptığı organizasyonlar nedeniyle Vietnam kripto topluluğundan büyük ilgi gören VCC Exchange, faaliyetlerini durdurma kararı alarak herkesi şaşırttı. Büyük Bitcoin borsası VCC Exchange Vietnamlı kullanıcılara hizmet vermeyi neden durdurdu? Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bakıyoruz.

BTC Piyasası: Büyük Muahedeler Yapan Bitcoin Borsası, Kepenk İndiriyor! 1

Bitcoin borsası faaliyetlerini durdurdu

25 Ocak 2022 sabahı, VCC EXCHANGE borsası, iç politikalarındaki değişikliklere atıfta bulunarak hizmetleri durdurmak için bir bildirim yayınladı. Ancak borsa, “iç politika” hakkında daha fazla detay sağlamadı. Kaybı önlemek için borsa, kullanıcıların 14 Şubat 2022’den önce varlıklarını geri çekmesini şart koşuyor ve VCC Exchange de bu tarihten itibaren resmi olarak hizmet sunmayı durduracak. Google‘da “VCC exchange çalışmayı durdurdu” anahtar kelimesini ararsanız, ilk sonuç borsanın web sitesi olacaktır. Ancak, bu bağlantıya tıklandığında, kullanıcıların bu bağlantıya erişmesini engelleyen bir DNS hata mesajı görünüyor. Dışarıda görüntülenen içerik, VCC’nin Vietnamlı kullanıcılara hizmet vermeyi bırakacağını gösteriyor ancak borsanın küresel olarak çalışmayı durdurup durdurmayacağı net değil.

BTC Piyasası: Büyük Muahedeler Yapan Bitcoin Borsası, Kepenk İndiriyor! 2

Daha önce, VCC Exchange’in bir aldatmaca borsası olduğuna dair birçok şüphe vardı. Ancak birçok düzeltme yazısı yayınlandı ve borsa zemininin yüksek bir itibara sahip olduğu söylendi. Örneğin, VCC’nin geliştirme ekibi, Vietnam’daki diğer projelerden farklı olarak, adları ve genel adresleri ile sektörde tanınmış kişilerdi. Ek olarak, VCC, Signum Capital Axiom Associates gibi büyük fonlar tarafından desteklendi. Signum Capital, Singapur‘daki en zengin kraliyet fonudur. Ayrıca VCC, Singapur ve Vietnam’daki şirket adreslerini de göstererek, borsa zemininin her zaman eyalet düzenlemeleriyle tam uyumlu olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, daha derine inersek, borsanın Telegram kanalının bir süredir boş olduğunu ve Kasım 2021’den bugüne neredeyse herhangi bir güncelleme yayınlamadığını görebiliriz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap