Büyük Liste: Bu 4 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde İzlenmeli!

Büyük Liste: Bu 4 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde İzlenmeli!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Liste: Bu 4 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde İzlenmeli!

Sadece Bitcoin mi yoksa portföyü çeşitlendirmek mi? Kripto analisti Rakesh Upadhya, önümüzdeki birkaç gün içinde izlenmesi gereken 4 altcoin projesini açıklıyor. Analiste nazaran, Bitcoin fiyatı 30.000 doların üzerine çıkarsa bu altcoin’ler rallileri için yeterli konumlanmış durumda.

Solana (SOL): Altcoin için düşük düzeylerde talep var

Boğalar, düzeltmenin en son ayağı sırasında SOL’un düşüş trendi çizgisinin altına inmesine müsaade vermedi. Bu da daha düşük düzeylerde talep olduğunu gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Liste: Bu 4 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde İzlenmeli! 1SOL günlük grafik / Kaynak: TradingView

Alıcılar daha sonra fiyatı 27,12 dolarlık genel dirence yükseltmeye çalışacak. Bu, yakın vadede izlenmesi gereken kilit direnç olmaya devam ediyor. Zira boğalar fiyatı bunun üzerine çıkarırsa SOL’un 39 dolara yanlışsız yükselmesi mümkün. Bu yükseliş görüşü, fiyatın düşerek hareketli ortalamaların altına inmesi durumunda yakın vadede geçersiz olur. Bu durumda SOL’un 18,70 dolarlık değerli takviyeye düşmesi muhtemel. Fiyat bu düzeyden toparlanırsa, SOL’un bir mühlet 18,70 dolar ile 27,12 dolar ortasındaki geniş aralıkta salınabileceğine işaret edecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Liste: Bu 4 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde İzlenmeli! 2SOL 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Dört saatlik grafikteki hareketli ortalamalar yükselmeye başladı. Ayrıyeten, RSI olumlu bölgede. Bu da alıcıların denetimde olduğunu gösteriyor. Ayılar toparlanmayı 24 dolarda durdurmaya çalışıyor. Fakat boğalar bu bariyeri aşarsa SOL’un ivme kazanması ve 25,50 dolara yanlışsız yükselmesi mümkün. Ayılar ralliyi önlemek istiyorsa, fiyatı süratli bir formda 20-EMA’nın altına çekmeleri gerekecek. Fiyat düşmeye başlarsa 50-SMA burada izlenecek takviye düzeyi olacak.

Cosmos (ATOM): Boğalar, dayanağı şiddetle savunuyor

ATOM 26 Nisan mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 10,20 dolarlık dayanağı şiddetle savunduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Liste: Bu 4 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde İzlenmeli! 3ATOM günlük grafik / Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkardı ve düşüş eğilimi çizgisine ulaşmaya çalışacaklar. Bu, göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir düzey. Zira üzerinde bir kırılma ve kapanış, 13,50 dolar ve akabinde 15,50 dolara potansiyel bir ralli için kapıları açacaktır. Öte yandan, ATOM düşüş trendi çizgisinden taraf değiştirirse, ayıların alçalan bir üçgen formasyonu oluşturmaya çalıştığını gösterecek. Hareketli ortalamaların altına bir düşüş ise 10,20 doların muhtemel bir tekrar testi için kapıları açacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Liste: Bu 4 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde İzlenmeli! 4ATOM 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

4 saatlik grafikteki 20-EMA üst döndü. Ayrıyeten, RSI çok alım bölgesine yakın. Bu da boğaların denetimde olduğunu gösteriyor. 12,13 dolarda küçük bir pürüz var. Fakat bunun aşılması olası. Altcoin fiyatının daha sonra düşüş eğilimi çizgisini test etmek için yükselmesi mümkün. Bunun yerine, fiyat 12,13 dolardan aşağı dönerse, ayılar tekrar ATOM’u 20-EMA’nın altına düşürmeye çalışacak. Bunu yapmayı başarırlarsa, muhtemelen alıcıların denetimlerini kaybediyor olacağını gösterecek. Bu durumda ATOM daha sonra 50-SMA’ya kayma riski taşır.

Internet Computer (ICP): Altcoin güçlü bir toparlanma başlattı

ICP 26 Nisan’da 50 günlük SMA’nın (5,38 dolar) altına indi. Lakin bunun bir ayı tuzağı olduğuna şahit olduk. Fiyat 27 Nisan’da yükseldi ve güçlü bir toparlanma başlattı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Liste: Bu 4 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde İzlenmeli! 5ICP günlük grafik / Kaynak: TradingView

20 günlük EMA (5,74 dolar) yükselmeye başladı. Ayrıyeten, RSI müspet bölgeye sıçradı. Bu da boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Şayet fiyat mevcut düzeyden fazla düşmezse ya da 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, bu boğaların düşüşleri satın aldığını gösterecektir. Bu da ayıların tekrar güçlü bir savunma yapacağı düşüş trendi çizgisine hakikat bir ralli mümkünlüğünü artıracaktır. Aşağı tarafta ise, 50 günlük SMA’nın altına inilmesi avantajı ayıların lehine çevirecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Liste: Bu 4 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde İzlenmeli! 6ICP 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik ICP’nin düzeltici bir evrede olduğunu gösteriyor. Birinci takviye, 6,14 dolarlık %38,2 Fibonacci geri çekilme düzeyine yakın olan 20-EMA’da. Fiyat bu takviyeden sıçrarsa, altcoin’in 7,23 dolara ve sonunda 7,70 dolara yükselmesi mümkün. Bu varsayımın tersine, fiyat düşmeye devam ederse ve 20-EMA’nın altına gerilerse, kısa vadeli boğaların kar rezervasyonu yaptığını gösterecektir. Bunun da fiyatı 5,72 dolarlık %61,8’lik geri çekilme düzeyine yakın olan 50-SMA’ya çekmesi mümkün.

Hedera (HBAR): Boğalar yerlerini korudu

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere ayılar tekraren Hedera’yı batırmaya çalıştı. Fiyat 0,06 doların altına düştü, lakin boğalar yerlerini korudu. Dayanağın kırılamaması, fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak alıcıları cezbetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Liste: Bu 4 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde İzlenmeli! 7HBAR günlük grafik / Kaynak: TradingView

20 günlük EMA (0,06 dolar) düzleşiyor ve RSI orta noktanın üzerine çıktı. Bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkarırsa, yükseliş ivmesinin artması mümkün. Böylelikle, HBAR’ın 0,08 dolarlık genel dirence yükselmesi mümkün. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut direnç çizgisinden aşağı dönerse, ayıların daha yüksek düzeylerde etkin kaldığını gösterecektir. Bu da 0,06 doların altına inme mümkünlüğünü artırır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Liste: Bu 4 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde İzlenmeli! 8HBAR 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, boğaların hareketli ortalamaları takviyeye çevirdiğini ve direnç çizgisine ulaşması mümkün bir yükseliş hareketi başlattığını gösteriyor. Bu düzeyin güçlü bir direnç olarak hareket etmesi mümkün. Lakin aşağı inerken, altcoin 20-EMA’dan toparlanırsa, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya kadar hassaslıkta bir değişiklik olduğunu gösterecektir. HBAR’un daha sonra direnç çizgisinin üzerine çıkması olası. Dah sonra 0,07 dolara ve akabinde 0,08 dolara gerçek seyahatine başlaması mümkün. Ayılar üstünlüğü ele geçirmek istiyorsa, HBAR’ı süratli bir biçimde hareketli ortalamaların altına çekmeleri gerekecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap