Büyük Güney Kore borsası hacklendi, önemli miktarda Ethereum çalındı

Büyük Güney Kore borsası hacklendi, önemli miktarda Ethereum çalındı

Paylaş
Büyük Güney Kore borsası hacklendi, önemli miktarda Ethereum çalındı

Güney Kore kripto para borsası Upbit, hacker saldırısına uğradı. Siber saldırı sonucu, sıcak cüzdanda bulunan 48,7 milyon $ değerinde 342.000 ETH’nin çalındığı bildirildi.

Saldırı, Upbit’in CEO’su Lee Seok-woo tarafından kripto para borsası web sitesinde yapılan açıklamayla bugün erken saatlerde doğrulandı.

Açıklamada şu ifadeye yer verildi:

27 Kasım 2019, 13.06 PM, 342.000 ETH (yaklaşık 58 milyar won) Upbit Ethereum sıcak Cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi.

Ether’in aktarıldığı hacker cüzdanında yapılan açıklama esnasında tüm çalınan Ethereum’lar duruyordu.

Güney Kore kripto para borsası Upbit, hiçbir kullanıcının zarar görmemesi için çalınan Ethereum’u finanse edeceğini söyledi. Ayrıca, “sıcak cüzdanlarında” tutulan tüm kripto paraları daha güvenli olan “soğuk cüzdanlara” transfer ettiğini belirtti.

Sıcak cüzdanlar, tipik olarak telefon veya bilgisayarlardaki uygulamalar için kripto para yazılım tabanlı depolama çözümleridir. Soğuk cüzdanlar donanıma dayalıdır – genellikle bağımsız aygıtlar çevrimdışı kalırken, internet üzerinden yapılan ihlallere karşı koruma sağlanmış olur.

Bu arada, Upbit para yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alındığı ve borsaların askıya alma işleminin en az iki hafta süreceğini tahmin ettikleri için, kullanıcıların yeni bir duyuruya kadar kripto para birimlerini platforma göndermekten kaçınmaları öneriliyor.

thenextweb

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap