Büyük Ethereum Vurgunu: Bu 2 Altcoine Dikkat!

Büyük Ethereum Vurgunu: Bu 2 Altcoine Dikkat!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Ethereum Vurgunu: Bu 2 Altcoine Dikkat!

Kripto para dünyasında Ethereum odaklı vurgunlar vakit zaman dikkatimizi çekiyor. Sayılar nitekim de büyük oluyor. Bilhassa büyük sayılar kazanmak isteyen iştahlılar bu türlü vurgunların kurbanı oluyorlar. Artık bu türlü bir haberimiz var. Bilhassa 2 altcoin için dikkat edilmesi tarafında tavsiyeler var.

Ethereum vurgunu

Meme coinlerin kripto para alanında ne kadar büyük bir coşku uyandırdığı hepimizin malumu. Lakin kimi vakit bu coşku istismar edilebiliyor. Yakın vakitte yapılan bir açıklama bu duruma dikkat çekiyor. Buna nazaran, yatırımcıların meme coinlere olan ilgisinden faydalanarak geçtiğimiz ay 160 ETH (315.000 $ değerinde) kâr elde eden bir dolandırıcının vurgunlarını gözler önüne seriyor. Bir zincir içi tahlil platformu olan Lookonchain, dolandırıcılık faaliyetlerini ortaya çıkardı. Buna nazaran yeni oluşturulan iki meme coin hakkında bir ihtar yayınladı.

Lookonchain’in bulgularına nazaran, dolandırıcı KuCoin kripto para borsasından 1,5 ETH çektikten sonra meme coin TOMMY’yi yaratarak faaliyetlerine başladı. Dolandırıcı, TOMMY’ye 1 ETH likidite sağlayarak 18 gün içinde 53.000 $’a denk gelen 28,7 ETH’lik hatırı sayılır bir kâr elde etti.

Dolandırıcılık devam ediyor

Bundan yılmayan dolandırıcı, birebir modeli izleyerek KSI, ZUCK ve BILL isminde üç meme coin daha yaratmaya devam etti. Bu, 140 ETH (yaklaşık 260.000 dolar) biriktirerek bir diğer değerli talih kuşuna yol açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Ethereum Vurgunu: Bu 2 Altcoine Dikkat! 1

Lookonchain, yatırımcıları şu anda dolandırıcı tarafından yaratılmakta olan iki meme coin hakkında daha uyardı: WALTER2.0 ve GIGA2.0. Bu projelerden şimdi likidite çekilmemiş durumda. Fakat, yatırımcılara bu coinleri satın almamaları şiddetle tavsiye edilmekte.

Coşkuyu sömürmek

Kripto para dünyasında coşkunun hakim olduğu devirlerde bilhassa bu çeşit faaliyetler dikkat çekiyor. Dolandırıcılar alana yeni giren ve bilgisi olmayan yatırımcıları kendilerine amaç seçiyorlar. Bu türlü bir ortamda yatırımcıların araştırmalarını yapmaları son derece kıymetli. Lakin finans okur-yazarlık düzeyi az olunca dolandırıcılar da bayram ediyor. Bu türlü bir durumda yapılacak en kıymetli şey alanın bilgi sahiplerine müracaat etmek. Onların bilgisinden istifade etmek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Ethereum Vurgunu: Bu 2 Altcoine Dikkat! 2

Vicdansız bireyler bu varlıkların etrafındaki coşkuyu sömürmeye devam ediyor. Btcpiyasasi.com olarak tekraren belirttiğimiz üzere yatırımcılar meme coin’lerle ilgilenirken dikkatli olmalıdır. Kelam konusu kişinin dolandırıcılık faaliyetleri, bu çeşit değişken teşebbüslere yatırım yapmadan evvel kapsamlı bir araştırma yapılması ve gerekli itinanın gösterilmesi için bir hatırlatma niteliğinde aslında. Bu hatırlatmayı biz de böylece yapmış oluyoruz. Kripto paraların değişken tabiatı sizi geçersiz projelere yöneltmemeli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap