Büyük cüzdanlar Bitcoin biriktirmeye devam ederken Ripple da itibar kazanmaya devam ediyor

Büyük cüzdanlar Bitcoin biriktirmeye devam ederken Ripple da itibar kazanmaya devam ediyor

Paylaş
Büyük cüzdanlar Bitcoin biriktirmeye devam ederken Ripple da itibar kazanmaya devam ediyor

Bitcoin (BTC), 9,400 doları aşma girişiminde başarısız oldu. Geçtiğimiz 24 saat içinde, önde gelen kripto para 9.300 dolar seviyesinden düşüşe geçti. Altcoinler önceki günlerde iyi bir büyüme gösterse de, şimdi çoğunlukla, son yüksek seviyelerinden geri çekildiler. Yatırımcılar, kripto piyasası fiyatlarının dinamikleri hakkında giderek daha temkinli davranmakta, meydana gelen her şeyi sorgulamaya başlayarak manipülasyonlardan şüphelenmekteler.

Yatırımcılar fiyat tetikleyicilerinin “gerçekliğini” belirlemeye çalışırken, Coin Metrics verileri son 12 aydaki içinde yüksek miktarda BTC tutan adreslerin sayısının arttığını gösterdi. Bitcoin Zenginleri Listesi 1.000 BTC’den fazla Bitcoin içeren adreslerden oluşuyor. Borsa cüzdanları için ayarlanan verilerde bile benzer büyüme oranları görülüyor. Büyük montanlı cüzdan sayılarındaki artış, varlığın en düşük fiyatı sırasında pazara girmeye başlayan büyük yatırımcıların elindeki Bitcoin yoğunlaşmasını gösteriyor. Şu anda, bu tür cüzdanların sayısı, tüm adreslerin binde 1’i oranında olup 2.148 adete ulaştı.

Son zamanlarda, Ripple etrafındaki haberler sürekli artıyor. Ocak 2018’den bu yana düşüş döneminde, XRP fiyatı, 4 dolardan şu anki 0.30 dolar fiyatına düştüğünde, kripto para birimine yönelik tutum şirket yönetiminin düzeltmeye çalışmasına rağmen aşırı karamsar hale geldi. Ripple ekosistemi teşvik edebilecek çeşitli projelere yatırım yapmaya devam ediyor. Son olarak Ripple yönetiminin akıllı sözleşmelerin uygulanmasıyla ilgilendiği anlaşıldı, bu nedenle Flare Ağına yatırım yapıyorlar. Analitik şirketi Gather’e göre, blok zincir XRP’nin değeri 2025’te 176 milyar dolara çıkacak ve 2030’da 3,1 trilyon dolara ulaşacak.

Günün inanılmaz “başarı öyküsü” ise birkaç saat içinde yüzde 7.500 oranında fiyat artışına neden olan çok da bilinmeyen ParallelCoin de oldu. Tabii ki, bir ‘Pump&Dump’ planıydı ve pazar katılımcılarının ezici çoğunluğunun açık olduğu belliydi, ancak para kaybeden bazı insanlar da olduğu kesindi. Coinin fiyat pompasının hemen ardından hızla düşmesi sürpriz olmadı.

Piyasanın uzun vadeli beklentileri ne kadar iyimser olursa olsun, açık olan bir şey var ki; o da kripto para birimleri, tüm pazarın düzenleyicilerin gözünde itibarını bozan ve gerçek yatırım büyümesi fırsatlarını engelleyen manipülasyonla yakından ilişkili durumda.

fxstreet

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap