Büyük borsaların yöneticilerine göre 2020’de Bitcoin

Büyük borsaların yöneticilerine göre 2020’de Bitcoin

Paylaş
Büyük borsaların yöneticilerine göre 2020’de Bitcoin

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından Bithumb, Korbit ve Hanbitco’daki üst düzey yetkililer, 2020 yılında piyasa koşullarının 2019 yılından daha parlak olacağına inanıyorlar.

Decrypt‘in aktardığına göre, Güney Kore’nin başkenti Seul’de bir konferansta konuşma yapan yöneticiler, gelecek yıl kripto paralarda yeni bir talep dalgası görüleceğini ve bunun kurumsal yatırımcılar ile Y neslinden geleceğini vurguladılar.

Bithumb yeni işler ve ortaklıklar direktörü Seonil Moon, “Küresel kurumsal yatırımcılar 2019 yılında portföylerine kripto paraları test amacıyla dahil ettiler ve sonuçlar tatmin ediciydi. 2020’de testlerin ötesine geçecekler ve kripto paralar için yeni bir talep yaratmaya başlayacaklar.” diyor.

“Y nesli, Bitcoin’i gerçek bir varlık olarak görüyor”

Korbit iş geliştirme başkanı Jung Seok-moon ise kurumsal yatırımcıların yanı sıra Y neslinin kripto para piyasasına girişinin uzun vadede artan bir talebe yol açacağını ifade ediyor. Seok-moon, “Charles Schwab’ın bir raporuna göre, Y neslinin portföylerinde en çok tercih ettiği beşinci varlık Grayscale’in Bitcoin Investment Trust (GBTC) ürünü. Bu, Y neslinin Bitcoin’i gerçek bir varlık olarak gördüğü anlamına geliyor.” şeklinde konuşuyor.

“2020’de daha kaliteli projeler gelecek”

Öte yandan Hanbitco’nun operasyon direktörü Wonho Heo da Güney Kore’nin 2019 yılında düzenlemeler konusunda büyük gelişmeler kaydettiğinin altını çiziyor. Heo, “Artık kurumsallaşma ve daha iyi düzenleme ile beraber dürüst borsalar ve Blockchain projelerinin büyümesi mümkün hâle geldi. 2020, endüstrinin genişlediği ve daha kaliteli projeler görülecek bir yıl olacak.” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap