Bugün Ripple’a Dikkat: Heyecanlandıran Bir Haber Gelebilir!

Bugün Ripple’a Dikkat: Heyecanlandıran Bir Haber Gelebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bugün Ripple’a Dikkat: Heyecanlandıran Bir Haber Gelebilir!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple (XRP)’a karşı davasında, bugün daha fazla kanıtın ortaya çıkması bekleniyor.

Ripple-SEC davası çözüme bir adım daha yaklaştı

Yargıç Analisa Torres’in geçen haftaki kararının ardından, Ripple’ın bir XRP teklifi yoluyla ABD’de kayıt dışı menkul kıymetler teklif edip etmediğini belirlemek için kayıtlar yayınlanacak. Birçok gözlemci, önemli raporların Ripple’ın lehine göründüğü için belgelerin SEC eylemini sonuçlandıracağına inanıyor. SEC ile Ripple arasındaki yasal anlaşmazlığı seslendiren Avukat Jeremy Hogan, Wells Fargo COO’su Scott Powell tarafından düzenlenen canlı bir YouTube oturumunda yayına özel bir konuk olarak katıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bugün Ripple’a Dikkat: Heyecanlandıran Bir Haber Gelebilir! 1

Avukat Hogan, davanın şu ana kadar nasıl ilerlediği ve olası sonuca ilişkin yorumda bulunarak, davada sunulmuş olabilecek çeşitli kanıtlara rağmen, yalnızca bir avuç gördüğünü kaydetti. Hogan, “sadece beş adet gerçek somut kanıt gördüğünü” söylüyor.

Dava sürecinin çözüme ulaşması bekleniyor

Bu arada, önemli belgeler bugün açıklanacak ve belki de eylemi bir sonuca yaklaştıracak. Avukat Hogan da dahil olmak üzere birçok hukuk uzmanının, belgeler resmi olarak açıldıktan sonra olası sonuca ilişkin daha kapsamlı bir değerlendirme yapması bekleniyor. Bazı yatırımcılar davanın galibiyet veya mağlubiyetle sonuçlanacağına inanırken, avukat Hogan gibi diğerleri davanın çözüleceğine inanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bugün Ripple’a Dikkat: Heyecanlandıran Bir Haber Gelebilir! 2

Uzun vade XRP beklentileri

Dava bir uzlaşmayla sonuçlanmazsa, XRP’nin geleceği davanın kazanılıp kazanılmadığına göre belirlenecek. Ripple için bir zafer, XRP popülaritesini arttırabilir ve belki de kripto para biriminin ABD’deki birkaç kripto borsasında tekrar listelenmesini sağlayabilir. Ripple ayrıca, Blockchain girişimini halka açmaya hazırlanıyor. Olası bir galibiyet, yakın gelecekte kripto para birimlerinin sınıflandırılmasına da yardımcı olacak. Diğer yandan, Ripple için davanın kaybedilmesi, XRP’nin ABD merkezli tüm borsalardan çıkarılmasıyla sonuçlanacak. Bununla birlikte, XRP ticareti, SEC tarafından düzenlenmeyen açık deniz borsaları aracılığıyla devam edecek. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, SEC başkanı Gary Gensler, komisyonun Ripple şirketinin peşinde olduğunu ve kayıt dışı bir menkul kıymet olan herhangi bir altcoin projesini yargılayacaklarını söyledi. Sürece dair gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap