Bugün Poloniex’ten Bir E-Posta Alırsanız Dikkatli Olun

Bugün Poloniex’ten Bir E-Posta Alırsanız Dikkatli Olun

Paylaş
Bugün Poloniex’ten Bir E-Posta Alırsanız Dikkatli Olun

The Block tarafından paylaşılan bilgilere göre Poloniex kullanıcılarının e-posta adresleri ve şifreleri İnternet’e sızdırıldı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Poloniex bu olayın üstüne kullanıcılarına uyarı amaçlı bir e-posta göndermeye başladı.

Kullanıcıların Dikkatine

Poloniex tarafından yapılan açıklamalara göre geçtiğimiz gün bir ‘hacker’ (öyle varsayılıyor), Twitter aracılığıyla uzun bir liste yayınladı. Bu listede oldukça fazla sayıda e-posta adresi ve şifre bulunuyor. Bu listeyi yayınlayan kişi bu bilgilerin Poloniex kullanıcılarına ait olduğunu iddia ediyor.

Sektörün en büyük borsalarından biri olan Poloniex bu olayın üstüne olayla hemen ilgilenmeye başladı. Poloniex tarafından yapılan açıklamalara göre listedeki bilgilerin büyük bir kısmı Poloniex veritabanında yer almasa da listede gerçekten bazı Poloniex kullanıcıların e-postaları ve şifreleri yer alıyor.

Poloniex, kişisel bilgileri İnternet’e sızmış olan bu kullanıcılarla e-posta aracılığıyla iletişime geçmeye başladı. Poloniex bu kullanıcıları e-posta adreslerinin sızdırıldığını söyleyerek uyarıyor ve onlara e-postalarını ve şifrelerini sıfırlamayı öneriyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap