Bu Yatırımcı Bitcoinlerini Kaybettiğini İddia Ediyor – Rakam Büyük

Bu Yatırımcı Bitcoinlerini Kaybettiğini İddia Ediyor – Rakam Büyük

Paylaş
Bu Yatırımcı Bitcoinlerini Kaybettiğini İddia Ediyor – Rakam Büyük

Kriptokoin – Bir Bitcoin (BTC) yatırımcısının, cüzdanlarının parolasını kaydetmeyi başaramadığından dolayı 12.9 milyon dolar değerindeki fonlara erişimini kaybettiği iddia ediliyor.

Aslında bu durum kripto para topluluğu için bir ders niteliğinde. Reddit kullanıcısı u / lumanubrecon 1800 BTC’lik bakiyelerine erişemediğini iddia ediyor.

Kullanıcı, kripto paraların orijinal olarak 2016 yılında “Brain Wallet” olarak adlandırılan cüzdanda saklandığını ifade ediyor. O sırada üretilen parolayı kullanarak cüzdanı kurtarmaya çalışırken, cüzdanın kilidinin açılmadığını vurguluyor

Brain Wallet, normalde şifresinin fiziksel veya dijital kaydını içermeyen bir Bitcoin cüzdan şekli. Bunun yerine, kullanıcılar hatırlaması kolay fakat kırılması zor bir parola oluşturuyor. Bir örnek, bu harfleri andıran semboller için standart harfleri değiştiren basit bir cümle olabilir.

u/lumanubrecon  açıklamasında “Şifre deyimini ezberlemenin yanı sıra, bir kitapta da yazdım. Ardından, belirttiğim ifadeleri girdiğimde, 1800 btc gönderdiğim adresi oluşturmuyor” ifadesini kullanıyor.

Gerçek veya Kurgu, Cüzdan Güvenliği Esas

Taleplerin analizi beraberinde soruları da açığa çıkarıyor. İzleme kaynağı Bitinfocharts’dan elde edilen verilere göre, 2016’da başlangıçta yaklaşık 1.800 BTC bakiye olan sadece iki cüzdan ortaya çıktı.

Daha sonra bir Reddit moderatörü durumu “muhtemelen sahte” olarak işaretledi. R / Bitcoin’in moderatörü BashCo, Brain Wallet’ı Bitcoin depolaması için kullandı.

“Brain Wallet cüzadanına sahip olan biri bu kadar aptalca bir şey yapmazsa, neden “Brain”cüzdanını deniyor? Hikaye o kadar aptal ki, gerçek olmadığını varsayıyorum,” diyerek konuyla ilgili tweet attı.

Bununla birlikte, şikayetin orijinalliği ne olursa olsun, özel anahtarları kripto para birimi bakiyelerine karşı koruma gereksinimi 2019’da dikkat çekmeye devam ediyor.

Kullanıcıların sahip oldukları kripto paraların kontrolünü ele geçirmelerini sağlama amaçlı özel bir sürücü, gelecek yıl 3 Ocak’ta ikinci yıllık etkinliğini yapacak. Proof of Keys olarak bilinen etkinlik, kripto para biriminin sahibi olan herkesin kendi özel anahtarlarını denetlemesini istiyor.

Bu arada Pazartesi günü, Binance’ten elde edilen yeni bulgular, hizmetlerini kullanan kurumsal yatırımcıların büyük çoğunluğunun (yüzde 92) özel anahtarlarını kontrol etmediğini ortaya koydu.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap