"Bu Yatırımcı Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u İflasa Sürükleyebilir"

"Bu Yatırımcı Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u İflasa Sürükleyebilir"

Paylaş
"Bu Yatırımcı Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u İflasa Sürükleyebilir"

Kriptokoin.com – Kripto izleme platformu Whale Alert’ün arkasındaki girişimci ve analist, tek bir Bitcoin balinasının, piyasanın çökmesine neden olabileceğini ve Ethereum, Ripple ve tüm altcoin pazarını diplere sürükleyebileceğini söylüyor.

Whale Alert girişimcisi: Bu yatırımcı Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u çöküşe götürebilir

Kripto para şirketi SFOX ile yapılan yeni bir röportajda Whale Alert’ün arkasındaki girişimci, piyasada çökmeye neden olabilecek bir yatırımcı örneği olarak, 80.000 BTC’ye sahip dünyanın en büyük Bitcoin sahiplerinden birine işaret ediyor:

Bu adres tek başına -eğer aslında paralarını uzun süredir bir şey yapmadan tutan bir balina ise- “Tamam, hadi gidip onları satalım” gibi bir karar verirse, piyasayı tamamen mahveder.

Ancak bu adresin durumu hakkında bir şey söylemek gerçekten zor: Bu anahtarlar kayboldu mu? Bu kişi hala hayatta mı? Bununla ilgili bir şey söylemek gerçekten zor, ne yazık ki sadece bu adreslerle ilgili bir şey olup olmadığını görmek için bekliyoruz.

Popüler analist: Piyasa geliştikçe Bitcoin balinaları yok oluyor!

Popüler analist, tek bir büyük yatırımcının yapabileceği etkinin bir örneği olarak Ağustos ayı sonlarında ve 2018 Eylül ayı başında yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin sattığı iddia edilen bir balinaya atıfta bulunuyor:

6 Eylül’de, cüzdandaki Bitcoin’lerin çoğu satıldığında, Bitcoin fiyatı neredeyse %15 düşerken, 30 günlük oynaklık seviyesi neredeyse %25 arttı.

Tehlikeye rağmen, ufukta iyi haberler olabilir. Piyasa geliştikçe girişimci, BTC’nin büyük sahiplerinin sayısının azalmasını bekliyor, çünkü yatırımcılar fiat için kripto para birimlerinin bir kısmını satıyor. Uzun vadede, bu Bitcoin’in daha adil bir şekilde dağıtıldığı bir pazara yol açabilir.

Gerçekten de tek bir balina piyasaya pump ve dump yaptırabilir mi?

Whale Alert girişimcisi açıklamalarına şunları ekledi:

Sonunda, bu insanlar paralarını satmak zorunda kalacaklar ve daha fazla insan ilgileniyor, daha fazla insan satın alıyor ve sonunda  BTC’nin dağılımı biraz daha eşitlenecek, umarız ki balinalar piyasada daha az olacak.

Piyasada büyük yatırımcıların hareketleri sürekli devam eden bir tartışma konusudur. Bitcoin’in 2017 sonundaki devasa yükselişini tek bir balinaya bağlayan yeni ve tartışmalı bir araştırma, eToro’nun baş piyasa analisti Mati Greenspan ve Jeremy Allaire de dahil olmak üzere, sektörün önde gelen uzmanları tarafından reddedildi. SFOX’un Whale Alert’ün arkasındaki girişimci ile olan röportajının tamamını buradan kontrol edebilirsiniz. Balinaların piyasaya etkisi konusunda daha fazla bilgi edinmek için “Bitcoin’i Tek Bir Balina Manipüle Edebilir Mi? Daha Fazla Tether, Bitcoin Pump’ı Mı Demek?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap