Bu Talihli Önce Piyangodan Sonra da Bitcoin'den Kazandı

Bu Talihli Önce Piyangodan Sonra da Bitcoin'den Kazandı

Paylaş
Bu Talihli Önce Piyangodan Sonra da Bitcoin'den Kazandı

Kriptokoin – Piyangodan kendisine 500 bin dolar isabet eden bir Illinois sakini, Mayıs ayında kendisine çıkan ikramiyenin yarısı ile Bitcoin aldığını açıkladı.

“Joxnlol” isimli bir reddit kullanıcısı elinde piyago ikramiyesini aldığına dair çekin fotoğrafını paylaştı ve şu ifadeleri kullandı: “Bu biletin karşılığı olan ikramiyeyi aldım ve sonra Mayıs ayında yarısıyla Bitcoin aldım. Eğer olur da şaşırırsam 8 ay sonra bana hatırlatın olur mu?”

Bugüne kadarki kazanç tam olarak yüzde 65

Joxnlol’un biletine, 19 Nisan’da tam olarak 500 bin dolarlık talih kuşu kondu. Mayıs ayının başlarında yarısına Bitcoin aldı ve şu ana kadar yaptığı yatırım yüzde 65’e yakın bir artış gösterdi.

Sonraki bir yayında Joxnlol, yatırımını en az bir yıllığına planladığını belirtiyor:

“En azından bir yıl boyunca hiçbirine dokunmaya niyetli değilim. Acil durumlar için para ayırdım, kendim için para ayırdım, dövmeler için bile para ayırdım. Yaptığım tek büyük alımlar olarak kendime yeni bir araba aldım. Bir de ev için geri ödeme yaptım.”

Joxnlol’un kazandığı 500 bin dolarlık piyango ikramiyesi sonrasında verginin de düşülmesiyle eline 357 bin dolar geçti. Bu paranın yarısıyla BTC aldığına göre Bitcoin alınan tutar 178 bin 500 dolara karşılık geliyor.

Konuyla ilgili olarak oldukça ilginç yorumlar da gelmiş durumda. Kimileri onu parasının tamamını Bitcoin’e yatırmadığı için aptal olarak niteliyor. Kimileri de kendini ifşa ettiği için suçluların asıl hedefi haline geldiğini ifade ediyor.

Joxnlol ayrıca, Bitcoin’i ticaret uygulaması olan Robinhood’da sakladığını belirtiyor. Soğuk cüzdanını kaybetme riskinin kendisinde ağır bastığını ve bu nedenle üçüncü bir tarafa koinlerini bıraktığını belirtiyor.

Joxnlol’un başlığının bağlantısını tweetleyen kripto topluluğu üyesi BashCo şunları ifade ediyor:

“Bu tweetin popülaritesi, ortalama insanlar hala yanlış bir şekilde Bitcoin’i piyangoyla ilişkilendirirse ister istemez bu durumu sorgular. Bitcoin sağlam bir paradır. Ama bunu tweetlersem, sadece 20 beğeni alır ”

Yazının yazıldığı sırada BashCo’nun tweet’i 630 beğeni topladı ve Joxnlol’ın orijinal Reddit sayfasında da 2.700 tıklanma var.

Piyangonun sahibine gelince almış olduğu 178 bin 500 dolarlık Bitcoin ile vergiye ödediği 143 bin dolarlık rakamı hemen hemen çıkarmış durumda.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap