Bu Şirket XRP’yi Borsasından Çıkarıyor

Bu Şirket XRP’yi Borsasından Çıkarıyor

Paylaş
Bu Şirket XRP’yi Borsasından Çıkarıyor

Japonya’nın dev şirketlerinden LINE’a bağlı olan BITBOX adlı kripto para borsası, XRP’yi borsadan çıkardığını açıkladı.

Pek çok kripto para takipçisinin ilgisini çeken bu kararın tam olarak neden alındığı henüz bilinmiyor.

XRP’yi Çıkardı

Dünya genelinde 700 milyondan fazla kullanıcısı olan LINE, geçtiğimiz sene Singapur’da BITBOX adlı bir borsa açarak kripto para dünyasına giriş yaptı.

Özellikle Asyalı yatırımcılar tarafından ilgi gören bu borsa kısa süre önce epey ilginç bir karar aldı. BITBOX, sosyal medya hesabından yayınladığı duyuruda XRP’yi platformdan çıkaracağını açıkladı.

Günümüzde kripto para borsalarının buna benzer kararlar aldıklarını sıklıkla görüyoruz. Pek çok borsa, yeterli likiditeye bir türlü ulaşamayan koinleri borsadan çıkarıyor. Ancak dünyanın en büyük üçüncü kripto parası olan XRP’nin bir borsadan çıkartılmış olması oldukça ilginç

BITBOX konu hakkında yayınladığı duyuruda bu kararın tam olarak neden alındığından bahsetmedi. Şirket, borsadaki kripto paraları “performanslarına, likiditelerine, güvenilirliklerine ve yasal durumlarına” göre değerlendirdiğini, bu standartlara uymayan koinleri borsadan çıkarttığını açıkladı. XRP’nin bu standartlardan hangisinde yetersiz kaldığı ise meçhul.

Şirketin tam olarak neden böyle bir karar aldığı bilinmese de bu karar kısa süre içerisinde uygulamaya koyulacak gibi görünüyor. O yüzden eğer BITBOX kullanıyorsanız ve hesabınızda XRP varsa, 16 Ocak tarihine kadar hesabınızı boşaltmanız gerekiyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap