Bu Platformda Dolandırıcılık Alarmı: Tanınan Altcoin’den Çalındı!

Bu Platformda Dolandırıcılık Alarmı: Tanınan Altcoin’den Çalındı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Platformda Dolandırıcılık Alarmı: Tanınan Altcoin’den Çalındı!

Dolandırıcılar, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarını hedef almaya devam ediyor.  Gerçek zamanlı kripto para uyarı platformu Peck Shield’in yakın tarihli bir raporu, yeni merkezi olmayan finans protokolünün (DeFi) tehlikelerden habersiz yatırımcıları çektiğini öne sürüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Peck Shield, bu altcoin platformuna yönelik uyardı

Merkezi olmayan bir yatırım platformu olan yatırım platformu BNB42’nin geliştiricileri, kullanıcıların 2.7 milyon dolarlık fonlarını çalmak için projedeki bir hatadan yararlandı. Peck Shield, saldırganların dün erken saatlerde doğrulanmamış bir sözleşmeden yaklaşık 2.7 milyon dolar değerinde toplam 6.400 Binance Coin (BNB) çaldığını kaydetti. Talihsiz olaydan birkaç dakika sonra, fonlar başlangıçta bir cüzdan adresine aktarıldı. Ancak saldırganlar, izlenmekten kaçınmak için çalınan fonları birden fazla adrese bölmeye başladı.

Gelişme, BNB42 platformunun kısa sürede büyük getiriler elde etmelerini sağlayacak daha iyi bir yatırım girişimi olacağına inanan birkaç yatırımcıyı etkiledi. BNB42’nin yapılan tüm yatırımlar için ağız sulandıran yatırım getirisi vaat ederek birçok yatırımcıyı platformuna çekmeyi başardığını belirtmekte fayda var.  BNB42, Binance Smart Chain (BSC) üzerine kurulmuş “yüzde 100” bir yatırım platformu olduğunu iddia ediyor.

Rug pull’lar devam ediyor

Platform, yatırımcılara günlük yüzde 20’lik bir yatırım getirisi sözü verdi ve ardından kâr marjını yüzde 200’e çıkardı, kullanıcıların yatırımlarını 10 gün boyunca tutmaları, kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelen bir sözdü. Yasadışı kripto yatırım platformu, kullanıcılarına paralarını istedikleri zaman çekmekte özgür olduklarını söyleyerek güvenliklerini garanti etti.

BTC Piyasası: Bu Platformda Dolandırıcılık Alarmı: Tanınan Altcoin’den Çalındı! 1

Ayrıca, kullanıcılara platformu kullanmaları için arkadaşlarını tavsiye ettiklerinde bir ödül vaat edildi. Kötü niyetli kişiler, yatırımcıların büyük kârlar elde etme arayışından yararlandıkça, “rug pull” işlemleri, yani bir projenin arkasındaki ekibin yatırımcıların fonlarını alıp kaçması olayı, kripto alanında norm haline geliyor. Sadece bu ay Baby Musk Coin (BABYMUSK), Titano Finance ve bir rug pull skandalı yoluyla hayranlarından 500.000 dolar çaldığı iddia edilen YouTuber dahil olmak üzere üçten fazla kripto para dolandırıcılık vakası rapor edildi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap