Bu NFT Coinleri Patlıyor: Tarihi Satış Gerçekleşti!

Bu NFT Coinleri Patlıyor: Tarihi Satış Gerçekleşti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu NFT Coinleri Patlıyor: Tarihi Satış Gerçekleşti!

CryptoPunks, NFT coinleri arasında en eski koleksiyonlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. ilk defa 2017 yılında piyasaya sürülen koleksiyon, alanda bir efsane haline geldi. birçok CryptoPunks bir milyon değerinde veya daha fazlasına satıldı. Ancak koleksiyon, yaklaşık 24 milyon dolarlık bir satışla önceki rekorunu kırdı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

NFT coinleri arasında efsane olan CryptoPunks’ta 24 milyon dolarlık satış

Cumartesi günü, CryptoPunk #5822, 8.000 ETH’ye, yani yaklaşık 23.7 milyon dolar değerinde satıldı. Bulut Blockchain altyapı firması Chain’in CEO’su Deepak Thapliyal, NFT’yi doğrudan CryptoPunks geliştiricisi Larva Labs’ın kendi çevrim içi pazaryerinden satın aldı. Bir önceki CryptoPunk satışı, DraftKings’in en büyük hissedarı Shalom Meckenzie tarafından Haziran 2021’de bir Sotheby’s müzayedesinde satın alınan 11.8 milyon dolarlık işlemle gerçekleşti.

Thapliyal, CryptoPunk için ödeme yapmak için DeFi protokolü Compound Finance aracılığıyla kaldıraç kullandığını tweetledi. Thapliyal’in yeni Punk’ı en nadir avatar tipine sahiptir: Uzaylı. 10.000 avatarlık koleksiyonun tamamı arasında sadece dokuz CryptoPunk uzaylı. Bu özel Punk, en son Temmuz 2017’de 8 ETH’ye satılmıştı. O zamanlar 1.600 doların biraz üzerinde bir miktara denk geliyordu.

CryptoPunks, 2 milyar dolarlık satış hacmi elde etti

Cumartesi günkü satış, tek bir NFT için şimdiye kadarki dördüncü en yüksek satışı işaret ediyor. Geçen yılın Mart ayında gerçekleşen Beeple’ın “Everydays: The First 5,000 Days” eseri, 69.3 milyon dolar ile tek NFT satış rekorunu elinde tutuyor.  Larva Labs’ın CryptoPunks’leri, Crypto Twitter’ın tercihi olarak milyarlarca dolarlık satış getiren koleksiyonla, birçok kişi tarafından Ethereum NFT profil resimlerinin altın standardı olarak kabul ediliyor…

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu NFT Coinleri Patlıyor: Tarihi Satış Gerçekleşti! 1

Verilere göre, Larva Labs’ın ücretsiz bir proje olarak yayınladığı CryptoPunks koleksiyonu, bugüne kadar 2 milyar dolardan fazla ikincil işlem hacmi üretti. Mevcut durumda en düşük fiyatlı Cryptopunk, 69.89 Ethereum’a (203.222 dolar) alıcı buluyor. Geçtiğimiz 12 ay boyunca, 11.921 kadar satış yapıldığı belirtilirken yukarıdaki görselden, en yüklü fiyatlardan satışı yapılan CryptoPunk’ların “uzaylı”, yani “alien” serisinden olduğu görülebiliyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap