Bu NFT Coin’i Hacklendi: Fiyat Çöktü ve Altcoin’ler Çalındı!

Bu NFT Coin’i Hacklendi: Fiyat Çöktü ve Altcoin’ler Çalındı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu NFT Coin’i Hacklendi: Fiyat Çöktü ve Altcoin’ler Çalındı!

Bir non-fungible token (NFT) ve bu alana odaklı coin hack’i gerçekleşti. Sports NFT minting, yani NFT üretme platformu ve Animoca Brands’in yan kuruluşu Lympo, sıcak cüzdanında güvenlik ihlali yaşadı ve saldırı sırasında 18,7 milyon dolar değerinde 165,2 milyon LMT tokenı kaybetti. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

NFT coin projesine saldırı: Sıcak cüzdanlar ele geçirildi

Lympo ekibinden yapılan açıklamalara göre, 10 Ocak’ta hacker’lar Lympo’nun operasyonel sıcak cüzdanına erişti. Saldırganların “bu cüzdandan toplamda yaklaşık 165,2 milyon LMT çaldığı” belirtildi. Gönderiye göre, saldırıda on farklı proje cüzdanı ele geçirildi. Çalınan tokenların çoğunun tek bir adrese gönderildiği, Uniswap ve Sushiswap’ta Ethereum ile değiştirildiği ve ardından başka bir yere gönderildiği görülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu NFT Coin’i Hacklendi: Fiyat Çöktü ve Altcoin’ler Çalındı! 1

Ekip, “durumu istikrara kavuşturmak ve tüm operasyonları normale döndürmek için çalıştıklarını” belirtti. Ekip ayrıca, “token fiyatlarındaki bozulmayı en aza indirmek” için likidite havuzlarından LMT’yi kaldırdığını belirtti. LMT ticareti yapan havuzlardan likiditenin kaldırılması, traderların ticaret yaparken dramatik bir değer kaybı yaşamadan önemli miktarda token alıp satamayacakları anlamına gelir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu NFT Coin’i Hacklendi: Fiyat Çöktü ve Altcoin’ler Çalındı! 2

LMT fiyatı, hacker’ların transfer sonrası satmasıyla yüzde 90’lık bir düşüş yaşadı ve 0.00097 dolara geriledi. Yazım sırasında 0.017 dolara çıkmış bulunuyor. Sert düşüş öncesinde 0.11 dolardan işlem görüyordu. Ekip, kurtarma planlarının öncesinde LMT alıp satmaktan kaçınılması gerektiğini söyledi. Animoca Brands’e ait olan Lympo, Animoca ekibinin müdahalesinden yararlanabilir. Animoca CEO’su Yat Siu, “Kurtarma planında yardımcı olmak için Lympo ile çalışıyoruz, ancak belirli bir mekanizmamız yok” dedi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap