Bu Metaverse Coin, Tarihi Bir Mutabakat Yaptı! İşte Detaylar…

Bu Metaverse Coin, Tarihi Bir Mutabakat Yaptı! İşte Detaylar…

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Metaverse Coin, Tarihi Bir Mutabakat Yaptı! İşte Detaylar…

Popüler bir metaverse coin olan Alien Worlds (TLM), tarihin en çok satan video oyunu olan Minecraft ile bir anlaşma yaptı. Anlaşmaya göre oyuncular, Alien Worlds metaverse’ünün yerel altcoin’i olan Trilium’u (TLM) kazanabilecek. İşte detaylar…

Metaverse coin, Minecraft ile ortaklık kuruyor

Tarihin en çok satan video oyunu olan Minecraft, artık oyuncularına Alien Worlds metaverse’ündeki yerel kripto para birimi olan Trilium’u (TLM) kazanma fırsatı veriyor. Bu işbirliği, merkezi olmayan oyunları sosyal metaverse oyunlarına kattığı için önemli bir adım olarak görülüyor. Alien Worlds kurucu ortağı Saro McKenna, ortaklığa ilişkin aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu köprü, dünyanın en popüler merkezi olmayan oyunlarından birini Blockchain’e bağlamamız ve Minecraft oyuncuları için sosyal metaverse’ümüz aracılığıyla yeni olanaklar dünyası açmamız açısından önemlidir. Ekonomi, takım stratejisi ve kazanç kombinasyonumuzun her yaştan Minecraft oyuncularını Web3 oyuncularına dönüştüreceğini düşünüyoruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Metaverse Coin, Tarihi Bir Mutabakat Yaptı! İşte Detaylar… 1

Minecraft oyuncuları, TLM’lerini stake edebilecek

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Alien Worlds 2020’de piyasaya sürüldü ve aylık aktif kullanıcılar açısından ikinci en büyük Blockchain platformu haline geldi. Oyunun amacı, Planet DAO’larda stake ve oylama yoluyla bir oyuncunun gücünü artırmak için kullanılan para birimi olan nadir TLM için rekabet etmektir. Oyuncular ayrıca NFT’lerden de yararlanabilir ve Alien Worlds görevleri ile diğer gezegenlere seyahat edebilir ve gezegen konseyi için koşabilir. Oyun içinde, kullanıcı işbirliğini teşvik eden 6 gezegen DAO’su vardır.

Minecraft oyuncuları kazandıkları TLM’lerini stake ederlerse, varlık kazanma fırsatına sahip olacaklar ve yakında görevleri tamamlamak için NFT’ler kazanacaklar. TLM, Alien World’ün simüle edilmiş ekonomisi aracılığıyla gerçek dünya hizmetine dönüştürülmek üzere serbestçe takas edilebilir. Oyuncular TLM’yi alıp Alien Worlds’ün DAO’larından birine yatırırsa, uzaydaki en büyük hazinelerden bazılarına erişebilecekler. Stake edilen TLM, gezegen hazinelerinin kontrolünü belirlemek için oylama gücüne dönüşür. Bu işbirliği, alanın dışındakilerin Alien Worlds metaverse’üne ve genel olarak kripto alanına katılımını sağlayacak.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap