Bu Mayıs Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin!

Bu Mayıs Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Mayıs Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin!

Kripto analist Valdrin Tahiri, Mayıs’ta kripto piyasasında izlemeye kıymet en yeterli 5 altcoin projesini paylaşıyor. Analist, bunun nedenlerini belirtiyor ve altcoin’ler için gayelerini açıklıyor

İlk altcoin Avalanche (AVAX) yıllık tepe düzenliyor

 • Fiyat: 17,09 dolar
 • Piyasa Pahası: 5,614 milyar dolar
 • Sıra: 16

İkinci Avalanche doruğu 3-5 Mayıs tarihleri ortasında gerçekleştirilecek. Tepede 300’den fazla konuşmacı yer alacak. Ayrıyeten, çeşitli Blockchain mevzularını içeren 125’in üzerinde panel oturumu düzenlenecek. Tepenin, Şubat ayının başından bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düşen AVAX’a çok gereksinim duyulan bir takviye sağlaması mümkün.

Fiyat ayrıyeten Nisan ayının ortasında direnç çizgisinin (kırmızı simge) üzerine çıktı. Fakat, daha sonra bu çizginin altına düştü. Artık, altcoin fiyatı yılın başından bu yana yükselen bir takviye sınırında (kesikli) süreç görüyor.

BTC Piyasası: Bu Mayıs Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin! 1AVAX günlük grafik / Kaynak TradingView

Direnç çizgisiyle birleştiğinde bu, nötr bir formasyon olarak kabul edilen simetrik bir üçgen oluşturur. Bu nedenle, hem bir kırılma hem de çöküşün mümkün olduğunu gösteriyor. Bir kırılma meydana gelirse AVAX’ın 21,50 dolar direnç alanına hareket etmesi muhtemel. Bununla birlikte, bir arıza meydana gelirse, muhtemelen kartlarda 15 dolara düşüş var.

Gala Games (GAL) airdrop yapacak, fiyata tesiri olur mu?

 • Fiyat: 0,038 dolar
 • Piyasa Bedeli: 265 milyon dolar
 • Sıra: 129

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere GALA(v2)’nin lansmanı 15 Mayıs’ta gerçekleşecek. Bu yükseltme, gelişmiş yanma ve güvenlik sistemleri üzere çeşitli yeni iyileştirmeler getirecek. Tüm GALA(v1) sahipleri yeni tokenı 1:1’lik bir airdrop alacak. Ayrıyeten, bundan sonra GALA (v1) tokenı artık desteklenmeyecek.

Olumlu haberlere karşın, altcoin 25 Nisan’da yükselen bir takviye çizgisini aşağı kırdı. Daha evvel bu çizgi yılın başından beri yerinde duruyordu. Bu tıp kırılmalar çoklukla bir evvelki trendin sona erdiği manasına gelir.

BTC Piyasası: Bu Mayıs Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin! 2GAL günlük grafik / Kaynak: TradingView

Düşüş devam ederse, en yakın takviye alanı 0,031 dolar olacak. Öte yandan, GALA fiyatı dayanak sınırını geri alırsa, bir sonraki dirence 0,049 dolara yükselmesi mümkün.

Üçüncü altcoin eCash (XEC) ağ yükseltmesinden geçiyor

 • Fiyat: 0,00003 dolar
 • Piyasa Bedeli: 566,144 milyon dolar
 • Sıra: 77

eCash Network 15 Mayıs’ta büyük bir yükseltmeden geçecek. Yükseltme, zincirleme süreç hududunun kaldırılması ve madenci fonlarının mutabakat kurallarının dışına çıkarılması üzere çok sayıda özellik içerecek.

BTC Piyasası: Bu Mayıs Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin! 3XEC günlük grafik / Kaynak: TradingView

AVAX’a misal halde, XEC fiyatı nötr bir formasyon olarak kabul edilen simetrik bir üçgenin içinde süreç görüyor. Şayet kırılırsa, bir sonraki en yakın takviye 0,000026 dolar olacak. Bununla birlikte, bir kırılma meydana gelirse, bir sonraki direnç 0,000033 dolar olacak.

Lido DAO (LDO) main-net yükseltme lansmanı

 • Fiyat: 2,03 dolar
 • Piyasa Pahası: 1,780 milyar dolar
 • Sıra: 35

Lido DAO’nun yeni ana ağ güncellemesini Mayıs ayının ortasında yayınlaması bekleniyor. Bu olumlu bir gelişme. Bununla birlikte, fiyat hareketi düşüş işaretleri gösteriyor. Altcoin fiyatı, 2 dolarlık yatay dayanak alanında bir sıçrama başlatmak için uğraş ediyor. Ayrıyeten, düşüş formasyonu olarak kabul edilen bir baş ve omuz oluşturdu.

BTC Piyasası: Bu Mayıs Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin! 4LDO günlük grafik / Kaynak: TradingView

Altcoin 2 dolar bölgesini aşağı kırarsa 1,30 dolara kadar düşmesi mümkün. LDO bunun yerine sıçrar ve azalan direnç çizgisinden çıkarsa bu düşüş varsayımı geçersiz olur. Bu durumda fiyatın 2,80 dolara yükselmesi mümkün.

Son altcoin Vechain (VET) cüzdan yükseltmesini yayınladı

 • Fiyat: 0,02 dolar
 • Piyasa Pahası: 1,592 milyar dolar
 • Sıra: 38

VechainThor taşınabilir cüzdan yükseltmesi 4 Mayıs’ta gerçekleşecek. Bunun, 0,022 dolar takviye alanından bir ralli başlatmak için uğraş eden VET’e çok muhtaçlık duyduğu takviyesi sağlaması mümkün. Yatay bir dayanak alanı olmasıyla birlikte, bu tıpkı vakitte 0,618 Fib geri çekilme takviye düzeyi.

BTC Piyasası: Bu Mayıs Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin! 5VET günlük grafik / Kaynak: TradingView

Başarılı olursa, 0,027 dolara kadar bir artışı takip etmesi olası. Lakin, bunun bozulması 0,020 dolar dayanak alanına gerçek bir düşüşe yol açabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap