Bu Listeye Bakın: İşte En Âlâ NFT Coin Projeleri!

Bu Listeye Bakın: İşte En Âlâ NFT Coin Projeleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Listeye Bakın: İşte En Âlâ NFT Coin Projeleri!

Bazı Non Fungible Token (NFT) yatırımları, geçtiğimiz aylarda Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi kripto para birimlerinden çok daha iyi performans gösterdi. Jimmy Fallon, Jay-Z ve Justin Bieber gibi ünlüler NFT coin projelerinden satın aldı ve onları Twitter profillerinde göstererek sınırlı sayıda tokenize sanata olan talebi artırdı.

En iyi NFT Coin projeleri

NFT coin projelerine yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanız önemli. Bu projelere değer biçmek oldukça zor ve birçok NFT likit değil. Bu da gelecekte koleksiyonunuzu satmakta zorlanabileceğiniz anlamına geliyor. Bir şeyin NFT olması onu değerli kılmıyor. Bir koleksiyonu değerli kılmak için bir tür faydanın olması gerekir. Bu, olaylara, anlaşmazlık gruplarına erişim veya basitçe NFT ekosisteminde yerleşik nüfuza sahip sanat olabilir. Uzmanlara göre, birçok NFT coin projesi başarısız olacak ve yatırımcılara değersiz bir JPEG bırakacak. Kriptokoin.com okuyucuları içim piyasadaki en iyi NFT coin projelerine bir göz attık.

CryptoPunks – Larva Labs

CryptoPunks, 2017’de Ethereum’daki 1. NFT coin projelerinden biri olarak oluşturuldu. Her serseri algoritmik olarak üretildi ve koleksiyonlar 10.000 Punk ile sınırlıydı. İnsan Punklar en yaygın olanları. Ancak başka Punk türleri de var. Sadece 9 Alien Punk, 24 Ape Punk ve 88 Zombie Punk var. Alien Punks, açık artırmada 8 milyon dolardan fazla bir tutara satıldı.

Axie Infinity

Axies, popüler Blockchain tabanlı oyun Axie Infinity’yi oynamak için kullanılan yaratıklar. Oyunu oynamak için 3 Axies’e ihtiyacınız var. Bu nedenle platform daha fazla kullanıcı çektikçe uzmanlara göre Axies’in fiyatı doğal olarak artacak. Axie’nin fiyatları özelliklerine göre değişiyor, ancak bugün yaklaşık 200 dolara bir tane alabilirsiniz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Listeye Bakın: İşte En Âlâ NFT Coin Projeleri! 1

Bored Ape Yacht Club – Yuga Labs

Bored Ape Yacht Club, bu NFT’lerin yaygın olarak online avatarlar olarak kullanılması bakımından CryptoPunks’a benziyor. Proje, farklı niteliklere ve nadirliklere sahip çizgi film Ape’ler içeriyor ve en ucuz Ape yaklaşık 100 ETH’ye (275.000 dolar) mal oluyor. Sadece birkaç ay önce, yaklaşık 1 ETH karşılığında bir Ape satın alabilir ve bu projeyi sektördeki en hızlı değer kazanan NFT koleksiyonlarından biri haline getirebilirdiniz.

Meebits – Larva Labs

Meebits, CryptoPunks’ı yapan aynı şirket olan Larva Labs tarafından başlatıldı. Piyasaya sürüldüğü sırada Meebits, yaklaşık 2,4 ETH’ye satıldı. Bugün fiyatlar, Meebit’in nadirliğine bağlı olarak 5 ETH’den 100’lerce ETH’ye kadar değişiyor. Meebit’ler, açık dünya Blockchain uygulamalarında kullanılabilen 3 boyutlu karakterler oldukları için metaverse’de kullanılmak üzere tasarlandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Listeye Bakın: İşte En Âlâ NFT Coin Projeleri! 2

Proof of Beauty Studios

Proof of Beauty, Ethereum Blockchain tarihini belgelemeye ve kutlamaya odaklanan yenilikçi bir NFT coin projesi. Proof of Beauty’nin ilk NFT serisi HASH, kullanıcıların kişisel ve tarihsel Blockchain işlemlerini almalarına ve bunları güzel NFT sanat eserlerine dönüştürmelerine olanak tanıyor.

Vitalik’in ilk Ethereum işleminden Jay Z’nin Cryptopunk satın alımına kadar, Proof of Beauty’nin algoritması, işlem meta verilerini renk paletlerine, şekillere ve dokulara entegre ediyor. Proof of Beauty’nin ikinci serisi LONDRA, 8.888 üretken sanat eserinden oluşan tükenmiş bir koleksiyon. Londra hediye NFT’leri, hard fork sırasında kullanılabilir hale geldi ve EIP-1559 yükseltmesinden sonra gerçekleşen ilk işlem, bir Londra NFT satışıydı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Listeye Bakın: İşte En Âlâ NFT Coin Projeleri! 3

Metaverse Land NFTs

Virtual Reality Land, NFT’lere yatırım yapmanın en benzersiz yollarından biri. Arazi alıp satabileceğiniz en sağlam 2 sanal gerçeklik ekosistemi Decentraland ve The Sandbox. Bu platformlar, gayrimenkulünüzü geliştirerek arazinizden para kazanmanıza imkan veriyor. Bazı yatırımcılar arazilerinden para kazanmak için kumarhaneler, eğlence parkları ve NFT müzeleri yaptı. Diğerleri, bu sanal gerçeklik arazisini daha sonraki bir zamanda satmak için spekülatif bir yatırım olarak satın alıyor.

Upland: Gerçek dünyaya dayalı bir metaverse

Upland, gerçek dünyadaki adreslerle eşlenen lider bir Blockchain metaverse. İşletmeler ve oyuncular, Upland’daki arazilerinden para kazanarak oyun içinde play-to-earn mekaniğine izin verebiliyor. UPX, Upland içinde NFT arazisi alıp satmak için kullanılan token ve yeni kullanıcılar 6.000 UPX başlangıç ​​bonusu alabiliyor. Sanal dünyadaki arazi sadece birkaç dolardan başladığı için Upland aynı zamanda en erişilebilir metaverse’ler arasında.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Listeye Bakın: İşte En Âlâ NFT Coin Projeleri! 4

Mutant Ape Yacht Club – Yuga Labs

Mutant Ape Yacht Club, Yuga Labs’ın büyük başarısı olan Bored Ape Yacht Club’ın devamı niteliğinde. Bored Ape’ler ünlüler ve risk sermayedarları tarafından stoklanırken, Mutant Ape’ler aynı ağa erişmek için daha uygun fiyatlı bir yol sunuyor.

3.000 ETH (9 milyon dolar) kadar düşük fiyat etiketlerine sahip bir avuç ‘Mega Mutant’ da dahil olmak üzere toplam 20.000 Mutant var. Mutant Maymunlar, bir airdrop yoluyla Bored Ape Yacht Club’ın sahiplerine sunuldu. 30.000 maymunun (Bored ve Mutant) tümüne, şu anda bireysel fiyatının 3 katından fazlasına satılan Adidas ‘Into the Metaverse’ NFT projesine erken erişim hakkı verildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Listeye Bakın: İşte En Âlâ NFT Coin Projeleri! 5

NFT coin projeleri bir balon mu?

Aranan NFT’ler büyük paralar ödenerek alınıyor. Yazma sırasında, alabileceğiniz en ucuz CryptoPunk size 75 ETH’ye ve en ucuz Bored Ape Yacht Club size 100 ETH’nin üzerinde bir tutara mal olacak. Ayrıca bu ‘taban’ fiyatlar piyasadaki en ucuz parçalar için. Üst düzey bir Alien veya Ape Punk istiyorsanız, 2000 ETH’ye (yaklaşık 6 milyon dolar) ihtiyacınız olacak.

Fiyatlar bu kadar yüksekken, bir balon olasılığını kabul etmemek zor. Ancak, bazıları bu NFT koleksiyonlarını bir sonraki büyük eğlence şirketleri olarak görüyor. Yüz milyonlarca doları destekleyen Bored Ape Yacht Club gibi projeler, maymun sahipleri için özel yat partileri, özel konserler ve daha fazlasını sunabiliyor. Ayrıca, sahiplerinin maymunları üzerinde fikri mülkiyet hakları var ve Happy Dad Hard Seltzer ve Diamond Supply Co. gibi şirketler, maymunları markalaştırmada kullanmak için satın aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Listeye Bakın: İşte En Âlâ NFT Coin Projeleri! 6

NFT coin’lerin geleceği

İnsanlar, ister pahalı saatler, ister egzotik arabalar veya şimdi, NFT’ler aracılığıyla olsun, zenginliklerini sergilemeye doğal olarak çekilirler. NFT’ler, nadir ve pahalı öğelerin gerçekliğini doğrulamak için yeni bir yol sunarak, herkesin bir JPEG’e binlerce dolar harcadığınızı bilmesini kolaylaştırıyor.

Dikkate değer projelerin uzun vadede hayatta kalması muhtemel, ancak şu anda NFT’ler hakkında çok fazla hype (yutturmaca) olduğu açık. NFT’lere yatırım yapmayı planlıyorsanız, kendi araştırmanızı yaptığınızdan ve yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yaptığınızdan emin olun.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap