Bu Kripto Para Platformuna Atak: Kapatıldı!

Bu Kripto Para Platformuna Atak: Kapatıldı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformuna Atak: Kapatıldı!

Kripto para platformlarına yönelik taarruzlar kaldığı yerden devam ediyor. Tanınan kripto para cüzdan platformu Unisat Wallet, yakın vakitte uğradığı bir hücumun akabinde kimi fonksiyonlarını durdurma kararı aldı! İşte detaylar…

Bu kripto para cüzdan platformu pazaryerini süreksiz olarak durdurma kararı aldı!

Bitcoin Ordinalleri için açık kaynaklı tarayıcı uzantısı olan UniSat Wallet, platformda çok sayıda çift harcama saldırısının akabinde kısa mühlet evvel başlattığı Inscriptions Marketplace’i süreksiz olarak kapattı. Problemler bugün erken saatlerde UniSat topluluğunun pazaryeri tekliflerinin gerçekliğine ait tasalarını lisana getirmesinin akabinde keşfedildi.

Bununla birlikte UniSat bugün erken saatlerde Twitter’da Inscriptions Marketplace ile ilgili gelişmeleri paylaştı. Firmaya nazaran, pazaryerinin temel kodundaki bir güvenlik açığı, platformda çift harcama akınlarına yol açtı. Yapılan ön incelemenin akabinde, toplam 383 süreçten 70’inin hücumlardan etkilendiği tespit edildi.

UniSat’a nazaran ataklar, platformun geçen hafta kapsamlı bir formda test edilmesine karşın gerçekleşti. Firmanın çift harcama ataklarına yönelik farklı yaklaşımları simüle ettiği ve güvenliği arttırmak için kodda iyileştirmeler ve geliştirmeler yaptığı bildirildi. UniSat önümüzdeki birkaç gün boyunca araştırmaya devam edecek. Açıklamalara nazaran pazar yeri hizmetleri bir sonraki duyuruya kadar kapalı kalacaktır. Unisat tarafından yapılan açıklama ise şu biçimde:

Lütfen BRC-20’nin hala çok yeni olduğunu ve son 30 gün içinde çok sayıda sorunun tespit edilip çözüldüğünü anlayın. Birinci BRC-20 cüzdan sağlayıcısı ve birinci pazar yeri sağlayıcısı olarak UniSat daima olarak çok sayıda meseleyle karşı karşıya kalıyor ve tam desteğinizle ilerliyor.

Şirket yaptığı duyurularda yatırımcılara inanç verdi!

Firma, etkilenen tüm kullanıcıların önümüzdeki günlerde kayıplarının telafi edileceğine dair teminat verdi. UniSat, kripto para platformunun problemlerinin kapsamlı bir incelemesini ve konsolidasyonunu yapacak ve olayla alakalı tüm kullanıcıları belirleyecektir. Geri ödeme isteyen kullanıcıların UniSat’ın Discord sunucusunda bir takviye ticket’ı oluşturması ve süreçlerin ekran manzaraları de dahil olmak üzere delil paylaşması gerekiyor.

BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformuna Atak: Kapatıldı! 1

Peki Unisat Wallet nedir? Unisat Wallet, yatırımcıların Bitcoin blockchain’i üzerinde Bitcoin Ordinalleri saklamasını, göndermesini, almasını, inançlı ve kolay hale getiren bir tarayıcı uzantısı cüzdanıdır. UniSat Wallet nezaret altında olmayan bir cüzdandır ve yatırımcıların parasına asla erişemez. Bununla bir arada aktarılan datalara nazaran UniSat Wallet, yatırımcıların şifrelerini yahut rastgele bir özel bilgisini asla saklamaz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap