Bu Kripto Para Borsası Kapanıyor: Süreçler Durdu!

Bu Kripto Para Borsası Kapanıyor: Süreçler Durdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Kripto Para Borsası Kapanıyor: Süreçler Durdu!

Estonya merkezli kripto para platformu CoinLoan, 25 Nisan tarihli bir blog yazısında duyurulduğu üzere tüm kullanıcı para çekme süreçlerini ve faaliyetlerini durdurdu. İşte detaylar…

Kripto para şirketi, süreçleri durdurdu

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Estonya merkezli bir kripto para borsası, olan CoinLoan, süreçlerini durduracağına dair açıklama yaptı. Şirket, kullanıcı para çekme süreçleri de dahil olmak üzere tüm kullanıcı süreçlerini durdurması gerektiğini aktardı. Buna yönelik bir “tasarruf kısıtlama bildirimi” aldığını söyledi. Kelam konusu bildirim, CoinLoan’un süreksiz bir tasfiye memurunun müsaadesi olmadan varlıklarını elden çıkaramayacağını söylüyor. Ayrıyeten, CoinLoan iflas müracaatında bulunduğunu teyit etmemiş durumda. Lakin buna karşın, iflas süreçlerinin devam ettiğini de öne sürüyor. Şirket, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Hukuk grubumuz CoinLoan’un yükümlülüklerini yerine getirme kabiliyetini kanıtlamak için kâfi argümanları sunmuştur. Süreksiz kayyumun atanması, mahkemenin bağımsız bir üçüncü tarafın şirketin mali durumunu doğrulamasına müsaade vererek bir tahlil bulması için en kolay yol üzere görünüyor. Temyiz müracaatında bulunacağız, fakat mevcut mahkeme kararına da uymak zorundayız.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Kripto Para Borsası Kapanıyor: Süreçler Durdu! 1

Şirket, bu bildirimi “beklemiyordu”

Sonuç olarak CoinLoan’un süreksiz tasfiye memurunun onayı olmadan varlıklarını elden çıkaramayacağı belirtilmekte. Ayrıyeten, şirket iflas müracaatında bulunduğunu teyit etmemiş olsa da, iflas süreçlerinin devam ettiğini ima etti. CoinLoan bunun yerine bildirimi “beklenmedik” olarak nitelendirdi. Şirket, değişikliklerin derhal yürürlüğe gireceğini ve buna “uymaktan öteki seçeneği olmadığını” söyledi.  Şirket, duyurusunu paylaştığı blog yazısında aşağıdaki sözleri kullandı:

Dün, 24 Nisan 2023’te alınan bir kısıtlama bildirimi, CoinLoan’ı para çekme süreçleri de dahil olmak üzere kullanıcıları için tüm süreçleri durdurmak zorunda bırakıyor. Bu aksiyon beklenmedik bir durum ve ani bir tesire sahip. Sonuç olarak, kelam konusu gerekliliklere uymaktan öteki seçeneğimiz yok. Bu durumu mümkün olan en kısa müddette çözmek için mümkün olan her şeyi yapıyoruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Kripto Para Borsası Kapanıyor: Süreçler Durdu! 2

Para çekme limiti 5.000 dolar

Borç verme platformu, Terra krizi ve bir dizi kıymetli kripto fonunun çöküşünün akabinde Temmuz ayından bu yana zayıflıyor. Temmuz 2022’de kullanıcı para çekme süreçlerini sınırlamak zorunda kaldı. Bu limit, Kasım 2022’deki FTX krizinde de gündeme geldi. Her iki durumda da CoinLoan günlük 5.000 dolarlık bir para çekme limiti belirlemişti. Artık platformun bu para çekme limitini kaldırıp kaldırmayacağının açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Şirket bu indirimlerin ardında, çöküş yaşayan şirketlerin yanı sıra olağandan daha yüksek para çekme süreçleri olduğunu söyledi. Her iki durumda da CoinLoan günlük para çekme limitlerini 5.000 dolar olarak belirledi. Bu para çekme limitlerini vakit içinde bilakis çevirip çevirmediği muhakkak değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap