Bu Karayip adası, “Bitcoin adası” olacak

Bu Karayip adası, “Bitcoin adası” olacak

Paylaş
Uzman Coin: Bu Karayip adası, “Bitcoin adası” olacak

Bitcoin adaptasyonu dünyada her geçen gün artarken, bir Karayip adası da tüm ödeme şekillerinde Bitcoin’in yer alacağı bir hayat tarzına geçmeye hazırlanıyor. Bu adada, restoranlardan kafelere, süpermarket alışverişinden gayrimenkule kadar artık her şey Bitcoin ile alınıp satılabilecek.

Venezuela’nın kuzeyinde, Karayip Denizi’nde yer alan 18 kilometrekarelik küçük Bequia Adası, Bitcoin’in hayatın her alanında kullanılabildiği bir yere dönüşmek üzere…

Bitcoin ile emlak…

Karayip Adaları’nın bazılarında kripto para ödemelerinin geçtiği biliniyor ancak Bequia Adası’nda yapılan 39 villalı lüks sitenin evleri de Bitcoin ile alınabilecek. Yani ada, emlak alanında Karayipler’de ilk kez Bitcoin kullanılan bir yer olacak.

“Reklam değil, gereklilik…”

One Bequia adlı bu lüks projenin arkasında olan isim Storm Gonsalves de Bitcoin ile alım yapabilmenin bir reklamdan çok, ada için bir gereklilik olduğunu belirtti:

“Halk bankacılık işlemlerini yapamıyor”

“Kripto paraların dünyadaki adaptasyonu artık reklam kandırmacasından çok ötede. Bu, ilgi çekme çabasından çok bir gereklilik. Adalarda yaşayan halk artık geleneksel bankacılık sisteminden kopmaya başladı. Küçük adalarda yaşayanlar, para gönderme ve alma konusunda çok büyük zorluklar yaşıyorlar. Büyük bankalar bu bölgeleri riskli gördükleri için hizmetlerini buralardan çekiyorlar.”

Gonsalves ayrıca birçok Karayip ada ülkesinin de blokzincir ve kripto para adaptasyonunu hızlandırdığını çünkü turizmle geçinen bu ülkelerin, bankaların yarattığı boşluk sebebiyle uluslararası ödeme dünyasından kopmak istemediğini söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap