Bu İsimler Bitcoin’de Düşüş Bekliyorlar

Bu İsimler Bitcoin’de Düşüş Bekliyorlar

Paylaş
Bu İsimler Bitcoin’de Düşüş Bekliyorlar

Bitcoin fiyatının geçtiğimiz son birkaç gün içerisinde sergilediği performans birçok kişiyi yanılttı. Birçok analist ve yatırımcı BTC fiyatının düşüşe geçmesini beklerken fiyat aniden 7 bin 100 doların üstüne kadar çıktı.

7 bin doların üstüne çıktıktan sonra önündeki direnişi kıramayan BTC yeniden 6 bin 700 dolar seviyesine döndü. Ancak bazı analistlere göre BTC fiyatının yeniden düşüşe geçmesi söz konusu olabilir.

Hacim Yetersiz

Bitcoin fiyatı ani bir hareketle yeniden 7 bin doların üstüne çıkabilir. Ne de olsa piyasada -özellikle kripto para piyasasında- ne olacağını kestirmek oldukça güç. Fakat Bitcoin’in şu anki durumunu değerlendiren ve buna göre konuşan bazı yorumcular, fiyatta bir düşüş yaşanabileceği yönünde uyarıda bulunuyorlar.

Elliot dalga analizini kullanan @SmartContracter, kısa süre önce paylaştığı bir gönderide Bitcoin fiyatında bir düşüş beklediğini belirtti.

Bunun yanı sıra yerli kripto para yorumcularından Rookie de bir düşüş yaşanabileceği yönünde uyarılarda bulunuyor. Kendisinin görüşlerini geçtiğimiz günlerde de paylaşmıştık. Rookie birkaç gündür Bitcoin’deki hacim düşüklüğüne dikkat çekiyor. Kendisi bu yüzden BTC fiyatı 7 bin doların üstüne çıkmışken bile şüpheci bir tavır sergiliyordu.

Peki Hedef Neresi?

Bitcoin fiyatı gerçekten halving öncesinde son bir düşüş yaşarsa nereye kadar düşebilir? Yani Bitcoin’in bir sonraki durağı neresi olur?

Sosyal medyadaki bazı kripto para analistleri Bitcoin’in yeniden 3 bin dolara (hatta daha altına) kadar düşebileceğini söylüyorlar. Ancak bazı analistler biraz daha iyimser bir tahminde bulunuyorlar. Bir süredir bearish olduğunu açık açık söyleyen Crypto Michael Bitcoin’de özellikle 4 bin 800-5 bin 200 dolar aralığına dikkat çekiyor. Fakat Michael, BTC’nin 6 bin 900 dolardaki direnişi tamamen kırması halinde bu görüşünü değiştireceğini de belirtiyor.

Yerli yorumculardan Selcoin de buna benzer bir beklentiye sahip. Selcoin uzun süredir Bitcoin’in halving öncesinde volatil bir performans sergileyeceği yönünde insanları uyarıyordu. Kendisi ayrıca birkaç haftadır Bitcoin’deki dip destek alanının 5 bin 200 dolar seviyesi olduğunu vurguluyor.

Selcoin 5 bin 200 dolar seviyesine işaret etmiş olsa da kendisi geçtiğimiz gün BTC fiyatının 7 bin 200 dolar seviyesini zorlayabileceği yönünde bir tahminde de bulunmuştu.

Yükselirse Ne Olur?

Yazının başında da belirttiğimiz üzere Bitcoin’in herkesi yanıltma potansiyeli bulunuyor. Yani birçok analist Bitcoin fiyatında düşüş bekliyor olsa da fiyatın aniden yükselmesi mümkün. Peki Bitcoin olur da 7 bin 200 doları yeniden gözüne kestirirse, ne olur?

Eğer Bitcoin yükselişe geçerse muhtemelen öncelikle (aşağı yukarı) 7 bin dolardaki direnişi kırması gerekecek. Crypto Kemal’in tahminlerine göre BTC’nin bu seviyenin üstüne çıkması fiyatın daha da yükselebileceğinin işareti olabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap