Bu İşbirliği ile Euro 2020 Biletleri Ethereum Blockchaini Üzerinden Satın Alınabilecek

Bu İşbirliği ile Euro 2020 Biletleri Ethereum Blockchaini Üzerinden Satın Alınabilecek

Paylaş
Bu İşbirliği ile Euro 2020 Biletleri Ethereum Blockchaini Üzerinden Satın Alınabilecek

Tokenizasyon firması AlphaWallet, yaklaşmakta olan Avrupa Futbol Şampiyonası “Euro 2020” için Avrupa Futbol Dernekleri Birliği (UEFA) ile ortaklık kurdu. AlphaWallet, Ethereum entegrasyonu ile turnuva biletlerini destekleyecek özel blockchain’e yaklaşık 20.000 token koymayı planlıyor. AlphaWallet CEO’su Victor Zhang şöyle bir açıklama yaptı:

“Dijital etkinlik biletlerinin %50’sini blockchain token biletlere dönüştürebilirsek, dünya çapında blockchain’i benimseyenlerin sayısını fazlasıyla arttırmış olacağız.”

Zhang, biletlerin zaten blockchainde tokenlaştırılacağı vegüvence altına alınacağı için, 20.000’den fazla yeni kullanıcının blockchain’ibilmeden bu teknolojiyi deneyimleyeceğini belirtti. Süreçte UEFA satış bölümüfonları, biletleri ve gereken yetkiyi sağlayacak, AlphaWallet ekibi ise sadeceteknolojiyi sunacak.

Ethereum tabanlı cüzdan uygulaması, yeni tokenize bilet sistemini 2018 yılında Rusya’da gerçekleşen FIFA Dünya Kupası sırasında test edilmişti. Şirket daha sonra sahtekârlıklara ve ikincil piyasadaki düzenleme eksikliklerine karşı çözümler bulmaya çalışmıştı.

Zhang ayrıca, biletler Ethereum blockchainindedüzenleneceğinden dolayı orijinalliğinin anında doğrulanacağını, böylecebiletlerin eşler arası aktarımına izin verileceğini ve sahte bilet dağıtımınaengel olunacağını ekledi. Ayrıca bilet satın alan kişi bileti satmak isterse,bunu zincirde yapabiliyor; tıpkı kripto para transferi gibi.

Zhang, 2019 yılında dünya çapında 941.400.000 dijital biletkullanıcısı olduğunu belirtti. Tokenizasyon hakkında şunları söyledi:

“Teknoloji henüz küresel ekonominin tamamen tokenlaştırılmasına hazır değil, ancak o amaca doğru gidiyor. Tam tokenizasyonun gerçekleşmesi için geliştirilmesi gereken yüzlerce eksik parça var.”

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap