Bu hafta kripto para piyasalarında takip edilecek gelişmeler

Bu hafta kripto para piyasalarında takip edilecek gelişmeler

Paylaş
BTC Piyasası: Bu hafta kripto para piyasalarında takip edilecek gelişmeler

İçerik

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar, yeni haftaya nispeten iyi bir giriş yaptı. Bitcoin, gün içinde 61 bin doların üzerine çıktı, Ethereum 2 bin 200 doları test etti ve Binance Coin ise yaklaşık olarak 640 doları gördü.

Önümüzdeki günler kripto paralar açısından hareketli geçebilir. Özellikle dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in halka açılacak olması takip edilecek en önemli gelişme.

Coinbase halka açılıyor

Coinbase’in Nasdaq’ta işlem görmesine artık sadece iki gün kaldı. Borsa, 14 Nisan Çarşamba günü “COIN” kısa adıyla halka açılacak. Geçtiğimiz günlerde Coinbase’in ilk çeyrek sonuçlarını açıklaması ve sonuçların beklenenin önemli ölçüde üzerinde gelmesi nedeniyle dikkatler bu tarafa daha çok çevrildi. En çok merak edilen konuların başında değerlemenin ne olacağı geliyor. Bekleniler 100 milyar doları geçmesi yönünde. Coinbase’in borsaya girdikten sonra nasıl bir seyir izlediği kripto para fiyatlarını da etkileyebilir. Aynı şekilde kripto paralardaki düşüşler, Coinbase hisse fiyatında da düşüş getirebilir.

Wall Street devleri ilk çeyrek sonuçlarını açıklayacak

Büyük bankacılık kuruluşları bu hafta ilk çeyrek sonuçlarını açıklayacaklar. Goldman Sachs’tan JPMorgan’a ve BlackRock’a kadar altı önemli kuruluş, hafta sonuna kadar geride kalan üç aylık tabloyu özetleyecekler ve beklentileri sıralayacaklar. Bankalardan ve özellikle BlackRock’tan Bitcoin ile ilgili açıklamalar gelebilir.

Takvim şöyle:

Goldman Sachs (14 Nisan Çarşamba)JPMorgan (14 Nisan Çarşamba)BlackRock (15 Nisan Perşembe)Bank of America (15 Nisan Perşembe)Citi (15 Nisan Perşembe)Morgan Stanley (16 Nisan Cuma)

Fed başkanı Powell konuşacak

Amerikan merkez bankası Fed’in başkanı Jerome Powell, Çarşamba günü Washington Ekonomi Kulübü’nde bir konuşma yapacak.

Ethereum 15 Nisan’da Berlin hard fork’una giriyor

2020’nin yaz aylarında beklenen bu çatallanma gecikmeli de olsa tahminen 15 Nisan tarihinde tamamlanmış olacak.

Berlin hard fork’uyla birlikte, gaz belirleme mekanizmasının geliştirilmesi ve Ethereum Sanal Makine’nin (EVM) kod okuma tarzını da içeren bazı Ethereum Geliştirme Teklifleri (EIP) de uygulanmaya başlayacak. Bunlara ek olarak, DDoS saldırısı önleme çözümleri de entegre edilecek. Berlin çatallanması, ETH 2.0’a geçiş için de önemli adımlardan biri olarak kabul ediliyor.

Binance’in 15. BNB yakımı gerçekleşecek

Binance, her çeyrek dönemin sonunda yaptığı gibi önümüzdeki günlerde de bir miktar BNB’yi dolaşımdan çıkaracak. BNB fiyatı bugün 600 doları geçerken yapılacak olan yakım işleminde 3 milyonun üzerinde BNB’nin dolaşımdan çıkarılması bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap