Bu Göğüs Coin’de Rug Pull Alarmı: Fiyat Sıfırları Gördü!

Bu Göğüs Coin’de Rug Pull Alarmı: Fiyat Sıfırları Gördü!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Göğüs Coin’de Rug Pull Alarmı: Fiyat Sıfırları Gördü!

Bir parodi kripto para birimi olan Baby Musk Coin (BABYMUSK) fiyatı bugün neredeyse 0’ı gördü. BABYMUSK, ICO’da yaklaşık 2 milyar dolar toplayıp, meme coin piyasasında devrim yapacağına söz vermişti. İşte son gelişmeler…

Meme coin rug pull ardından %100 değer kaybetti

Bir rug pull operasyonundan sonra, Baby Musk Coin’in fiyatı neredeyse tüm değerini kaybetti. Adını Elon Musk’tan alan Baby Musk Coin, değeri yaklaşık %100 düştüğü için çöküşün eşiğinde. Raporlara göre, projenin geliştiricisi BABYMUSK token’i terk ederek piyasanın dramatik bir şekilde çökmesine neden oldu. Bal küpü (honeypot) olarak bilinen durumda, kripto para yatırımcıları satın aldıkları coin/token’leri geri satamazlar.

BTC Piyasası: Bu Göğüs Coin’de Rug Pull Alarmı: Fiyat Sıfırları Gördü! 1

Baby Musk Coin, ICO’da 2 milyar dolar topladı

Şubat 2022’nin başlarındaki ICO aşmasında meme coin neredeyse 2 milyon dolar topladı. Token’ın geliştirici ekibi, hedeflerinin “meme coin piyasasında devrim yapmak” olduğunu iddia ederek girişimin saygın görünmesini sağlamak için büyük çaba harcadı. Artık feshedilmiş olan Baby Musk Coin web sitesi, projenin gelecekteki hedeflerini özetleyen bir yol haritası içeriyor.

BTC Piyasası: Bu Göğüs Coin’de Rug Pull Alarmı: Fiyat Sıfırları Gördü! 2

BABYMUSK piyasa sürüldüğünde, ilk dakikalardan büyük talep gördü ve CEO Grant Liu, bunun “sadece başlangıç” olduğunu ima etti. Proje tarafından sunulan özellikler bir endeks fonu ve takas işlemleri için “Baby Musk Swap”ı içeriyor. Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, BABYMUSK rug pull, son zamanlarda piyasanın gördüğü uzun bir soygun dizisinin sonuncusu. Yakın bir tarihte ünlü Netflix dizi Squid Game’e dayanan Squid Coin’den sahte Banksy NFT’lerine kadar bir dizi istismar projesi daha başarılı oldu.

Dolandırıcılık büyük bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor

Projeler sorunla mücadele etmeye çalışırken, dolandırıcılık 2022’de kripto piyasasının önemli bir sorunu. Kötü niyetli aktörler kripto piyasasına artan ilgiden yararlandıkça, özellikle NFT’leri içeren dolandırıcılıkların arttığı görülüyor. Sahte sanat eserlerinin yanı sıra, NFT platformları da sorunlar yaşıyor, 2.2 milyon dolarlık Bored Ape NFT’lerinin çalınması OpenSea’nin operasyonları durdurmasına neden oldu.

BTC Piyasası: Bu Göğüs Coin’de Rug Pull Alarmı: Fiyat Sıfırları Gördü! 3

Belki de daha endişe verici olan, BM’nin Kuzey Kore’nin füze gelişimini finanse etmek için çalıntı Bitcoin kullandığı yönündeki suçlamalar. Chainalaysis’e göre ülke kripto para borsalarından en az 400 milyon dolar çalmakla suçlanıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap