Bu Göğüs Coin’de Exit Scam: Fiyat İnanılmaz Çöktü!

Bu Göğüs Coin’de Exit Scam: Fiyat İnanılmaz Çöktü!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Göğüs Coin’de Exit Scam: Fiyat İnanılmaz Çöktü!

Kripto para piyasasının baş belalarından biri scam projeler. Yakın tarihli gelişmelerde, bir Dogecoin fenomenin reklamını yaptığı meme coin projesi 600 bin dolarlık mağduriyet yaşattı. İşte ayrıntılar…

Meme coin projesinde skandal scam iddiaları

Popüler Dogecoin fenomeni Matt Wallace tarafından piyasaya sürülen bir token, ilk günlerinde değerinin %99,9’unu dakikalar içinde kaybetti. Salı günü, Wallace ve diğer YouTuber Myles G, %12.000’lik bir artış gördükten sonra değeri sıfıra düşen AcceptCrypto (ACEPT) projesini başlattı.

Token’in yatırımcıları, sosyal medyada projenin içerdekilerin büyük olasılıkla bir dolandırıcılık düzenlediğini yayınlayan fenomenler arasında kargaşa içindeydi. Esasen yeni yatırımcıların fonlarını nakde çevirerek ve dump yaparak tüm likiditeyi ortadan kaldırdılar.

Dogecoin’in kurucu ortaklarından Twitter’da Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) olarak bilinen Billy Markus, yaratıcıların 600.000 dolar değerinde 200 Ethereum (ETH) kaybettiğini düşünüyor.

Olay yukarıdaki tweet’ler eşliğinde aydınlanırken, Crypto Accept (ACPT) fiyatı kısa sürede %100 değer kaybetti.

BTC Piyasası: Bu Göğüs Coin’de Exit Scam: Fiyat İnanılmaz Çöktü! 1

Matt Wallace iddiaları yalanladı

Wallace, pump ve dump planının arkasında olduğu yönündeki tüm suçlamaları reddetti. Twitter üzerinde yayınlanan bir açıklamada, Dogecoin fenomeni “ne olduğundan tam olarak emin olmadığını” ve bir çözüm bulmak için “elinden gelen her şeyi yaptığını” söyledi:

Bunu kasıtlı olarak yaptıklarını düşünmüyorum ama sözleşmeyle ilgili sorun Solidity Finance’den bir ekip üyesinden kaynaklanıyordu çünkü hiçbir değişiklik yoktu. Bunu çözmek ve bir çözüm bulmak için elimden gelen her şeyi yaptım ve bu çok kötü oldu.

Wallace’in açıklamaları ardından gözleri üzerine çeken Solidity Finance konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Matt Wallace, gün içinde yaptığı paylaşımlarda “kod mükemmel çalıştığı için bunu duymak bizim için cesaret kırıcı. Onlar için çalışma kodu oluşturduk, diğer kıdemli analistlerin bunu denetlemesini sağladık ve ardından bu kodu teslim ettik. Blockchain üzerinde veya başka bir şekilde proje üzerinde kesinlikle hiçbir kontrolümüz yok.

Bu ayın başlarında Wallace, işletmeleri ödeme olarak DOGE’yi kabul etmeye teşvik etmek için fon toplamak amacıyla “Kabul Edilen Dogecoin” adlı bir token yayınlamaya çalıştı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Dogecoin’in ortak yaratıcısı Billy Markus ve Dogecoin Vakfı, Wallace’ı ticari marka ihlali nedeniyle dava etmekle tehdit ettikten sonra tokenin adı “Kripto Kabul Et” olarak değiştirildi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap