Bu Fraktal Bitcoin’de % 25 Düşüşe İşaret Ediyor

Bu Fraktal Bitcoin’de % 25 Düşüşe İşaret Ediyor

Paylaş
Bu Fraktal Bitcoin’de % 25 Düşüşe İşaret Ediyor

Kriptokoin – Bitcoin’in fiyatı görünüşte bir neden veya sebep olmadan hareket ederken bir anda yükselişler gerçekleşebiliyor veya ansızın çöküşler de olabiliyor. Bu yüzden kripto para piyasasının fraktallarla dolu olduğunu görüyoruz.

Kısaca: Fraktal, teknik analiz ve yine de finansal piyasalar bağlamında, bir varlığın fiyat hareketinin farklı bir süre boyunca görülmesi anlamına geliyor. Bu analiz biçimi o kadar popüler değil elbet. Ancak Bitcoin analizinde bu fraktalların bir şekilde değerli olduğu kanıtlanmış durumda.

Son derece hassas bir fraktal, kripto pazarının gördüğü son düşüş sürecinin devam edeceğini gösteriyor. Aslında, BTC fiyatının önümüzdeki haftalarda yüzde 25 oranında düşeceğini gösteriyor. Yani bir anlamda gelecek yılın başlarında şu an işlem yaptığı yere geri dönüyor.

Bitcoin yüzde 25 Düşmeye Hazır

Son birkaç aydır, popüler kripto tüccarı NebraskanGooner, önde gelen kripto para biriminin fraktalını takip ediyor. Bitcoin, başlangıçta boğa koşusu ve 2014/2015 ayının ardından piyasaya sürülen bu fraktalın izini sürüyor, “Eylül ayında izlemeye başladığımdan beri neredeyse [mükemmel]” diyor.

Nitekim, aşağıda da görüleceği üzere, BTC’nin geçen ayın sonlarında görülen yüzde 42’lik sıçrama dahil olmak üzere son fiyat hareketi fraktalla aynı hizada. Fraktal baskılara göğüs gererse, Bitcoin yıl sonuna kadar 6 bin 700 Dolar seviyesine düşecek ve mevcut 8 bin 500 Dolar fiyatından yüzde 25 düşüş gösterecek.

Fraktal, Bitcoin’in daha fazla düşmesi gerektiğini gösteren tek işaret değil. Bitcoin hash gücünün sağlığını izleyen bir gösterge olan Hash Ribbons az önce düşüş eğilimi gördü. Bu, kendi başına pek bir anlam ifade etmese de, Şeritlerin düşüş eğilimi en son Bitcoin Kasım 2018’de 6 bin dolardan ayrılmadan önce gerçekleşmişti. Bu durum aynı zamanda düşüş sinyaline işaret ediyor.

Pysh’in aşağıdaki çizelgesinde açıkça belirtildiği gibi, madenciliğin kapitülasyonu görünüşte 2019’un sonlarında 6 bin ile 3 bin dolar arasında olan şu andaki çöküşü katalize eden şeydi.

Geçmişi tekrarlamak, özellikle madenciler cihazlarını aktif işletmeden almaya ve ışıkları açık tutmak için stantlarını satmaya başladığında, altı haftada Bitcoin’in yüzde 50 düşüş gerçekleşmişti.

Ayrıca, Bitcoin ağının metrikleri üzücü. Kripto para analitikleri girişimi Bytetree, “günlük ortalama 2 milyar dolara düşerek Bitcoin Network kısa vadeli hacimleri korumakta zorlanıyor” açıklamasını yapıyor.

“Uzun vadeli işlem hacimleri istikrarlı bir şekilde düşüyor, hız kritik yüzde 600 seviyesinin altında kalıyor ve kısa vadeli NVT uyarı vermeye devam ediyor.”

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap