Bu Faktörün Gerçekleşmesi 2020’de Yatırımcıları Bitcoin ve Kripto Paralara Yönlendirebilir

Bu Faktörün Gerçekleşmesi 2020’de Yatırımcıları Bitcoin ve Kripto Paralara Yönlendirebilir

Paylaş
Bu Faktörün Gerçekleşmesi 2020’de Yatırımcıları Bitcoin ve Kripto Paralara Yönlendirebilir

Kriptokoin – ABD hisse senedi piyasası 2019’da yükselişe geçti ve şüpheli sonuçlar doğdu. Zira endeks olarak FAANG hisse senetleri için düşük performans ve gerileme olmasına rağmen yükseliş gerçekleşti. Ancak Wall Street uzmanları, 2020’nin durgun olacağını tahmin ediyorlar. Bitcoin ve kripto pazarları o zaman tüm dikkati kendilerine çekecek mi?

2020 Farklı Bir Yıl Olabilir

Wall Street Journal’a göre 2020, ABD borsalarının bahar havasını yitirdiği, 2019’un performansını tekrarlama olasılığı daha düşük olan bir yıl olabilir.

Geçen yıl S&P 500’ün, iyimserliği artıran agresif bir para politikası ve ABD-Çin ticaret müzakerelerinde potansiyel bir atılım olması nedeniyle yüzde 25 artış gösterdiği görüldü. Ancak geçen yıl oluşan boğa piyasası 2020’de çok daha az belirleyici olabilir. S&P 500 şu anda 3.140 puanın üstünde, çoğunlukla 2019’un ilk tahminlerine uyuyor.

Analistler, 2020’de hisse senetlerinin tek haneli getirilere dönebileceğini düşünüyor. Küresel ekonomi yavaşlıyor gibi gözükse de, ABD’nin durgunluğa girdiğine dair hiçbir iz bulunmuyor. Fed ayrıca piyasa prensiplerine dayanarak değer kazanması için piyasaya likidite pompalamayı durdurabilir. Yine de, boğa piyasası, tarihte varlıkların en uzun süredir yükselen tırmanışı olarak uzayarak, düz bir oranda devam edebilir.

Tengler Varlık Yönetimi’nin yatırım yöneticisi olan Nancy Tengler, hisse senetlerinin hala bir yatırım stratejisi için iyi bir temel olduğuna inanıyor ve “En büyük riskin özkaynakları korunmasız bırakmak olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Diğer bazı uzmanlar ise S&P 500 ve endeksteki şirketler hakkında daha az iyimser.

UBS stratejisti Francois Trahan, “S&P 500 vadeli kazançlar konusunda herhangi bir tartışmaya girmemize zatem gerek yok, bir daralma yaklaşıyor” ifadesini kullanıyor. Tahminini ekonomik yavaşlamayı düşündüren endüstriyel göstergelere dayandırıyor.

Bitcoin ve Kripto Paralara Yansıması Nasıl Olacak?

Şimdiye kadar BTC, 4 bin dolardan 7 bin doların üzerine giderek artan bir şekilde hisse senetlerini geride bıraktı. Ancak ölçütler kripto paralar için oldukça değişken ve kazançlar seçilen zaman dilimine bağlı. Ancak Bitcoin, günlük fiyat dalgalanmalarından önemli ölçüde faydalanabilecek deneyimli yatırımcıları davet ederek daha kısa vadeli volatilite sunuyor.

Lider kripto para birimi 2020’ye pek çok cevapsız soru ile girecek. Bununla birlikte, BTC’ye yatırım yapmak perakende yatırımcılar ve hatta bazı kurumsal alıcılar için potansiyel olarak daha yüksek kazanımlara yol açabilir.

Kripto para topluluğu, genel olarak, bir Bitcoin bulundurmayı tavsiye eder. Buna rağmen, BTC hala ana yatırım olmak için çok az miktarda baskı yapıyor. Teoride, kurumlar Coinbase veya Bakkt tarafından sunulan saklama hizmetleri aracılığıyla BTC’ye sahip olma şansına sahip.

Ancak, perakende fiyatlarının nispeten düşük kalması, günlük fiyat artışlarının alıcıların Bitcoin’i keşfetmesi ve aşırı yatırım yapmasıyla 2017’nin en yüksek seviyelerine geri dönmemesini netice verebilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap