Bu Esaslı Altcoin Milyarlık Transfer Gördü! Düşüş Sinyali Mi?

Bu Esaslı Altcoin Milyarlık Transfer Gördü! Düşüş Sinyali Mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Esaslı Altcoin Milyarlık Transfer Gördü! Düşüş Sinyali Mi?

Eylül’ün birinci haftası IMX, APE ve SUI üzere tanınan projelerin milyonluk kilit açılımına şahit olacak. Bunun öncesinde, esaslı bir altcoin milyarlık transferle manşetlere ulaştı. Hür kalan milyon dolarlık fon fiyat düşüşü tasalarına yol açıyor.

Eylül, tanınan altcoin projelerinin dev token unlock etkinlikleriyle başladı

Önde gelen Blockchain şirketi Ripple, Cuma günü aylık sürüm stratejisinin bir modülü olarak 1 milyar XRP’nin daha kilidini açtığını duyurdu. Bu atak, Ripple’ın XRP likiditesini sürdürmesine imkan sağlıyor. Birebir vakitte işletmelerin hudut ötesi süreçlerde XRP’yi kullanmasına fırsat tanıyor. Fakat artan arz nedeniyle XRP fiyatlarında süreksiz bir düşüş meydana geldi.

On-chain izleyicisi Whale Alert, 1 Eylül’de dört farklı süreçte toplamda 1 milyar XRP’nin hür kaldığını bildirdi. Birinci olarak, 300 milyon XRP hür kaldı ve 153 milyon dolar deverana girdi. Akabinde, 51 milyon dolarlık 100 milyon XRP’nin kilidi açıldı. Son olarak, Ripple tarafından yapılan iki süreçte toplamda 600 milyon XRP hür bırakıldı. Bu da 300 milyon doların üzerinde bir kıymete denk geliyor. Münasebetiyle, toplamda 500 milyon doların üzerinde XRP dolanıma katıldı.

Ripple’ın bu stratejisi, XRP’nin kullanımını teşvik etme emeli taşısa da, kısa vadede arzın artışı nedeniyle XRP fiyatlarında dalgalanmalara neden oldu. Altcoin balinaları da token unlock aktifliğine yüklü transferlerle eşlik ediyor.

Bu XRP balinası Binance cüzdanına 10 milyon dolar aktardı

Whale Alert daha sonra, bir balinanın, kıymeti 10 milyon dolardan fazla olan 19.92 milyon XRP’yi kripto Binance’e aktardığını bildirdi. Bu transfer, Ripple’ın 1 milyar XRP’nin kilidini açmasının akabinde gerçekleşti. Çoklukla, XRP’nin kilidini açma süreçleri, altcoin arzındaki artış nedeniyle fiyat düşüşünü takip eder. Lakin Ripple’ın, işletmelerden, ortaklardan ve borsalardan gelen ağır XRP talebini karşılamak için likidite sağlaması gerekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Esaslı Altcoin Milyarlık Transfer Gördü! Düşüş Sinyali Mi? 1

Bu sırada altcoin topluluğu, SEC’e karşı kazandığı zaferin akabinde Ripple’dan gelecek yeni açıklamaları bekliyordu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 29 Eylül’de New York’ta aktiflik düzenleneceğini doğrulayarak bu mevzuda heyecan yarattı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız 13 Temmuz’un Ripple zaferi, altcoin piyasasında esaslı değişimlere yol açtı.

XRP fiyatı için sırada ne var? Altcoin yatırımcıları transferlere nasıl reaksiyon verdi?

Güncel tahliller, XRP için dört saatlik grafikte yükselen üçgen formasyonunun %12’lik bir kırılmaya işaret ettiğini gösteriyor. Bu suram altcoin için kritik 0,6 dolar düzeyine yol açıyor. Lakin, 0,55 dolara ve akabinde 0,6 dolara yükselmeden evvel likiditeye gereksinimi var. Bir milyar XRP’nin kilidinin açılması, yine toparlanma için likidite sağlayacak. XRP fiyatı şu anda %3,5 üzerinde düşüş gösterdiği için yatırımcılar bir ölçü telaş duyuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap