Bu DeFi Coin’inden Çılgın Bitcoin Atağı: Fiyat ATH’yi Gördü!

Bu DeFi Coin’inden Çılgın Bitcoin Atağı: Fiyat ATH’yi Gördü!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu DeFi Coin’inden Çılgın Bitcoin Atağı: Fiyat ATH’yi Gördü!

Bir merkeziyetsiz finans (DeFi) altcoin’i olan Terra (LUNA), bugün tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ayrıca geçtiğimiz günlerde, Luna Foundation Guard (LFG), Bitcoin satın alımıyla gündeme geldi. İşte detaylar…

Luna Vakfı, Bitcoin satın aldı

Bloomberg tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, Singapur merkezli Luna Foundation Guard (LFG), Pazartesi günü 135 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Vakıfla ilişkili adresin şu anda yaklaşık 1,32 milyar dolar değerinde Bitcoin tuttuğu doğrulandı.  Cüzdanda, 27.784 BTC bulunuyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Terra’nın Bitcoin’i rezerv varlık olarak satın aldığına dair söylentiler geçen hafta dolaşmaya başladı. On chain analistler, kâr amacı gütmeyen kuruluşla ilişkili satın alımları fark etmeye başladı, ancak resmi bir onay yoktu.

BTC Piyasası: Bu DeFi Coin’inden Çılgın Bitcoin Atağı: Fiyat ATH’yi Gördü! 1

Satın alımların boyutuyla ilgili spekülasyonlar, en büyük kripto para biriminin fiyatını yükselterek, ana yükseliş katalizörlerinden biri olduğunu kanıtlıyor. Ancak elbette BTC’nin en son yükselişine dair kesin bir sebep öne sürülemiyor. Bu nedenle birçok kişi, Terra’nın tek başına devam eden ralliyi omuzlarında taşıdığını düşünmeye başladı. 22 Şubat’ta Terraform Labs’ın kurucusu ve CEO’su Do Kwon, Bitcoin rezervlerinin büyüklüğünü 10 milyar dolara çıkarma niyetini açıkladı. Ancak bunu gerçekleştirecek teknik altyapının henüz mevcut olmadığını aktardı.

LUNA fiyatı ATH yaptı

Kwon, Bitcoin’in kendisini zaten kanıtladığını iddia ediyor, bu yüzden kripto para birimi endüstrisindeki birinin bunu sorgulamasının zor olduğunu düşünüyor. UST, Bitcoin standardını benimseyen ilk kripto para birimi oldu. LFG, kripto para biriminin dolar sabitini sağlam tutarak UST stablecoin’inin değerini desteklemek için Şubat ayı başlarında Bitcoin cinsinden bir rezerv oluşturmaya karar verdi.

BTC Piyasası: Bu DeFi Coin’inden Çılgın Bitcoin Atağı: Fiyat ATH’yi Gördü! 2

Bu sırada, yukarıdaki grafikte de görüleceği üzere Terra (LUNA) fiyatı bugün erken saatlerde Binance’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 105.91 dolara ulaştı. Kripto para birimi son 24 saatte yüzde 10’dan fazla arttı. Piyasa değeri ile sekizinci sırada, Cardano’nun hemen arkasında yer alıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap