Bu Borsa, Kripto Para Sektörünün En Büyük Dolandırıcılığı Olarak Nitelendi

Bu Borsa, Kripto Para Sektörünün En Büyük Dolandırıcılığı Olarak Nitelendi

Paylaş
Bu Borsa, Kripto Para Sektörünün En Büyük Dolandırıcılığı Olarak Nitelendi

Kripto para sektöründe dolandırıcılık olaylarının sıklığı maalesef ki düşmek bilmiyor. Bu durum, hem sektörün kötü bir şekilde algılanmasına yol açıyor; hem de birçok kişiyi zor durumda bırakıyor.

İşte bu dolandırıcılık şemaları ile ilgili olarak bir araştırma yapan CipherBlade şirketinin üst düzey yöneticisi Richard Sanders, kripto para sektöründe çok bilinen borsalardan birisi olan HitBTC’nin sektördeki en büyük dolandırıcılık şeması olduğunu iddia etti.

İflas Etmiş

HitBTC’nin kendini sektörün en önde gelen borsalarından birisi olarak pazarladığını ifade eden SAnders, buna karşın şirketin iflas etmiş durumda olduğunu savundu.

Kripto para sektöründe araştırmanın ve denetimin az olduğunu ifade eden Sanders, borsanın da bu eksiklikten istifa ettiğini vurguladı.

Başarılı isim, şöyle konuştu:

”HitBTC, kripto para dünyasından eradike edilmesi gereken birçok örnekten sadece biri. Bu ya müşterilerin borsadan fonlarını geri çekmesi ile, ya da regülatör kurumların sopasını vurmasıyla olmalı. Bu ikisinin karışımı da iş görecektir.”

Geçmiş dönemde John McAfee ve Trade Mayer gibi sektörün önde gelen isimleri de borsayı, scam bir proje olmakla itham etmişti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap