Bu Blockchain Platformu, Hindistan’daki Cinsel Saldırı Mağdurlarına Yardım Eli Uzatıyor

Bu Blockchain Platformu, Hindistan’daki Cinsel Saldırı Mağdurlarına Yardım Eli Uzatıyor

Paylaş
Bu Blockchain Platformu, Hindistan’daki Cinsel Saldırı Mağdurlarına Yardım Eli Uzatıyor

Blockchain ve kripto paralar ile ilgili olarak yapılan yorumlarda ve analizlerde, bu iki şeyin aslında insanlığın faydasına olacak süreçleri hayatımıza sokacağı ifade ediliyor.

İşte bunun bir başka örneğini ise, şimdilerde Hindistan’da görüyoruz. Ülkede faaliyet gösteren Smashboard adı verilen bir Blockchain platformu, Hindistan’daki cinsel saldırı mağdurlarına yardım eli uzatıyor.

Smashboard’un odaklandığı esas şey ise, bu tarz travmatik süreçleri yaşayan kişilere, travma sonrası destek vermek.

Tüm cinsiyetlerden insanların yaşadığı sorunlara çözüm bulmak ve onların bu yaşadıkları sonrasında psikolojilerinin ve mental durumlarının düzelmesine aracılık etmek isteyen uygulama, bir sosyal medya platformu olarak hizmet veriyor.

Smashboard, Blockchain teknolojisinin de katkısıyla, cinsel saldırı mağdularına özel ve şifreli cüzdanlar açmaları konusunda yadımcı oluyor ve bu cüzdanlar, internet üzerinde güvenli bir şekilde depo edilebiliyor.

Yasal Destekler de Sunuluyor

Bundan da önemlisi, bu uygulama aynı zamanda cinsel sağdırı mağdurlarına yasal destek de sunuyor.

Smashboard sayesinde cinsel saldırıya maruz kalan insanlar, avukatlar ve diğer yasal danışmanlar ile yine özel ve şifreli görüşmeler yapabiliyor ve destek alabiliyor.

Bu uygulama, bünyesinde barındırdığı özellikler ile, Blockchain teknolojisinin artılarını ve avantajlarını, aslında bize bir kez daha net bir şekilde gösteriyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap