Bu Bitcoin Borsasında, İşlemler Donduruldu: Polise İhbar Edildi!

Bu Bitcoin Borsasında, İşlemler Donduruldu: Polise İhbar Edildi!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Bitcoin Borsasında, İşlemler Donduruldu: Polise İhbar Edildi!

2017’de kurulan Hong Kong merkezli Bitcoin borsası Coinsuper, müşterilerin kripto para çekim işlemlerini durdurdu. Gelişmeye göre borsada fiat ve kripto çekim işlemleri yapılamıyor ve bunun üzerine borsasının 7 müşterisi olayı polise bildirdi. Coinsuper’in bir kaçış planı yaptığından şüpheleniyor.

İşlem yapamayan kullanıcılar olayı polise bildirdi

Bloomberg Crypto, Coinsuper borsasının Kasım ayından bu yana yüzlerce müşterilerinin para çekme işlemlerini durduğunu söylüyor. Söylentiler, şirketin Telegram grubundaki resmi sohbetinden doğrulandı. Bildiriye göre Bitcoin (BTC) borsasının müşterileri fiat veya kripto para birimlerinde çekim işlemi yapamayacak. Bunun üzerine borsada işlem yapan 7 kullanıcı olayı polise bildirdi. Kullanıcılar mağduriyetlerini basınla paylaşıyor.

BTC Piyasası: Bu Bitcoin Borsasında, İşlemler Donduruldu: Polise İhbar Edildi! 1

Borsa mağdurları, 55.000 doları ve kripto fonlarını taşıyamadıklarını Bloomberg News ile paylaştı. Yerel polis, “bir yatırım şirketi” aracılığıyla kripto para satın alan ve Aralık ayından bu yana parasını geri alamayan bir müşterinin durumunu araştırdıklarını bildirdi. Bunun dışında olaya dair polisten başka bir yorum alınamadı ve Coinsuper borsası herhangi bir açıklama yapmadı.

Bitcoin borsası fonları neden durdurdu?

Bu durumun, Hong Kong düzenleyicileri tarafından planlanan kripto borsalarıyla ilgili yaklaşan politika değişikliğinden kaynaklandığı düşünülüyor. 2021’in Kasım ayında, Hong Kong’un düzenleyici çerçevesi tüm kripto ticaret şirketlerinin faaliyet göstermek için lisans almaları gerektiğini önereceğini belirtmişti; aynı yaklaşım Singapur tarafından da sürdürülüyor.

Coinsuper, Zhang Zhenxin tarafından 2017 yılında kuruldu, ancak Çinli patron iki yıl sonra öldü. UBS China’dan Karen Chen şirkete 2018’de katıldıktan sonra, 2020’de açıklamayan miktarda borsa kullanıcılarından fon toplandı. En son yıllık raporda Chen, şirketin en büyük hissedarı olarak kaydedildi. Coinsuper’in sosyal medya hesapları 1 Aralık 2021’den beri aktif değil.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap