Bu Bitcoin Borsası Yaptırıma Maruz Kalan Ülkelerdeki Müşterilerinin Fonlarını İade Ediyor

Bu Bitcoin Borsası Yaptırıma Maruz Kalan Ülkelerdeki Müşterilerinin Fonlarını İade Ediyor

Paylaş
Bu Bitcoin Borsası Yaptırıma Maruz Kalan Ülkelerdeki Müşterilerinin Fonlarını İade Ediyor

Kriptokoin – Kripto para borsası Bittrex, yaptırıma maruz kalan ülkelerdeki müşterilerinin kripto varlıklarını  müşterilere iade etmek istiyor.

Eski kullanıcı Ziya Sadr tarafından Twitter’da yayınlanan bir mektuba göre, Bittrex, ABD Hazinesi Dış Varlıklar Kontrol Ofisi’nden aldığı izinle borsanın yasal olarak hizmet sunamadığı “bir ülke veya bölgede” bulunan eski müşterilere ulaşıyor (OFAC) ve bunun sonucunda hesapları askıya alıyor. Mektupta şu ifadeler yer alıyor:

“2018 Mayıs ayında, Bittrex, şu anda dondurulmuş fonları sahiplerine geri vermesine imkan vermesi için başvuruda bulundu. Bu başvuru son zamanlarda kabul edildi ve fonlarınızı başka bir borsaya çekebileceğinizi bildirmek için yazıyoruz ”

Yaptırıma maruz kalanlara bazı kısıtlamalar söz konusu

Fonlarını garanti altına almak isteyen eski müşterilere bazı kısıtlamalar uygulanmakta. Yaptırıma maruz kalan ülkelerin sakinleri, İran, Suriye, Küba veya Kırım’da olmayan veya OFAC yaptırımlarına tabi olmayan kişiler, kripto para birimi borsasında bir hesap oluşturmalı. (orijinal Bittrex hesabıyla aynı e-postayı kullanarak) bir Bittrex destek hesabı oluşturun ; ve fonların nereye gönderileceğini belirten bir form doldurun.

O zaman, cüzdan bakiyeleri borsadaki minimum para çekme limitinin altında olan kullanıcılar fonlarına erişemeyecekler. Mayıs 2018 destek sayfasına göre, asgari para çekme tutarı işlem ücretinin üç katı olmalı.

Paralarını geri çekebilen kullanıcılar, talebi 15 Mart 2020 tarihine kadar Bittrex’e sunmalı.

Bittrex daha önce onaylanmış bir millet olan İranlıların borsada işlem yapabildiklerini kabul etmişti. Nisan ayında, baş uyum görevlisi John Roth, CoinDesk’e, platformun uyum prosedürleriyle ilgili “istemeden oluşan bir boşluğun” İranlı sakinlerin platforma katılmalarına izin verdiğini, ancak ülkeden (veya herhangi bir OFAC tarafından onaylanan bölgeden) hiçbir kullanıcının platforma erişemediğini söyledi. Sadr’ın hesabı da Ekim 2017’den bu yana askıya alınmıştı.

Borsa, OFAC’ın eylemleri sonucunda kaç kullanıcının hesabını askıya aldığını açıklamadı. Yorum talebine cevap olarak, bir sözcü CoinDesk’e şu ifadeyi yazdı:

“Bittrex, ABD şirketlerinin bazı ülkelerin sakinleriyle ekonomik işlem yapmalarını yasaklayan Federal ekonomik yaptırımlara uymalı. Bittrex, uygun müşterilerin başka bir borsaya para yatırmalarını sağlamak için ABD Dış Varlıklar Kontrol Ofisi’nden izin aldı. Etkilenen müşterilere doğrudan ulaşılacak.”

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap