Bu araştırmaya göre 46 milyon Amerikalı Bitcoin aldı

Bu araştırmaya göre 46 milyon Amerikalı Bitcoin aldı

Paylaş
Uzman Coin: Bu araştırmaya göre 46 milyon Amerikalı Bitcoin aldı

Geçtiğimiz hafta, ABD bankalarının ciddi şekilde Bitcoin hizmeti sunmak istediğini açıklayan kripto para saklama hizmeti sağlayıcısı NYDIG, ses getirecek bir anket düzenledi. Şirketin son araştırmasına göre yaklaşık 46 milyon ABD vatandaşı Bitcoin yatırımı yaptı.

Yönetimi altında 10 milyar dolarlık varlık bulunan Stone Ridge’in bir yan kuruluşu olan NYDIG (New York Digital Investment Group), yıllık geliri 50 bin doların üzerinde olan 1050 kripto para yatırımcısının katıldığı bir anket düzenledi.

Anketin en çarpıcı sonuçlarından bir tanesi, katılımcıların yüzde 75 gibi büyük bir kısmının sigorta dahil olmak üzere kişisel finansal planlarının bir parçası olarak Bitcoin’i görmek istemeleriydi. Bu kişiler Bitcoin hayat sigortası ve Bitcoin gelirleri hakkında bilgi edinme konusunda istekli olduklarını belirttiler:

“Anket Bitcoin’e ne kadar fazla ilgi olduğunu net şekilde gösterdi. Katılımcıların yarısına yakın bir kısmı sigorta gelirlerinin ya hepsini ya da büyük bir kısmını Bitcoin olarak almak istediklerini söylediler. Yüzde 90’lık bölüm ise, dolaylı yoldan da olsa, Bitcoin ile bağlantısı olan sigorta ve yıllık getiri ürünlerine ilgi duyduklarını aktardılar”

Katılımcılara ayrıca, sigorta sağlayıcılarının, müşterilerine varlıklarının en fazla yüzde 2’sine kadar izin vermeleri hakkındaki düşünceleri de soruldu. Yüzde 40’lık kısım bu teklifi “kabul edilebilir” bulurken, yüzde 42 ise “olur” cevabı verdi. Yüzde 15’lik kesim ise bu fikre sıcak bakmadı.

Sigorta şirketlerinin genelde istikrarlı/dengeli yatırım araçlarını tercih ettiği ve müşterilerine iyi seviyede getiri sağlamak için riskleri dağıtarak çalıştığı göz önüne alınıp, Bitcoin’in de aşırı volatil bir varlık olduğu düşünüldüğünde, bu şirketlerin en büyük kripto paraya şimdilik açılmaları mantıklı gözükmeyebilir ancak talebin her geçen gün artması da bambaşka bir senaryonun hayata geçmesini sağlayabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap