Bu Analiz, Bitcoin Fiyatının 2020’de Yüzde 100 Artabileceğini Gösteriyor

Bu Analiz, Bitcoin Fiyatının 2020’de Yüzde 100 Artabileceğini Gösteriyor

Paylaş
Bu Analiz, Bitcoin Fiyatının 2020’de Yüzde 100 Artabileceğini Gösteriyor

Kriptokoin – Bitcoin fiyatının 2020’de hangi seviyelerde olmasını istersiniz? Likit olmayan bir varlık olması nedeniyle, Bitcoin’in günlük fiyat hareketleri öngörülemiyor. Önde gelen kripto para biriminin fiyatının geçtiğimiz aylarda bir günde aniden yüzde 42 veya BTC’nin 7.000 doların altından 7.300 dolara doğru sürpriz bir şekilde nasıl yükseldiğini bir düşünün.

Buna rağmen, çoklu analizler ve veri setleri, Bitcoin’infiyatının en azından daha uzun vadeli bir perspektiften bir şekilde tahminedilebilir olduğunu gösteriyor. Şimdiye kadar oldukça doğru olan bir verikümesi, Bitcoin’in 2020’yi en az yüzde 100 oranında artışla tamamlayacağını,yani yıl sonu fiyatının 14.000 doların üzerinde olacağını gösteriyor.

Bitcoin Fiyatının 2020’de % 100 Artması Mümkün mü?

Bitcoin’in tarihsel eğilimlerini analiz etme konusunda uzmanlaşmış “Rptr45” in yaptığı bir analist, yakın zamanda BTC’nin şu anda dört yıl sürdüğünü iddia ettiği ikinci tam teşekküllü fiyat döngüsünün ortasında olduğunu belirtiyor. Döngü bir yıl parabolik kazançlar, bir yıl vahşi ayı piyasası düşüşü, bir yıl birikim ve genişleme, daha sonra parabolik kazançlardan önce istikrarlı büyüme ile işaretleniyor.

Şu anda, Bitcoin, son döngüde BTC’nin yılı yüzde 125.6 oranında artırdığını gören istikrarlı bir büyüme yılında. Bu basit gözlem tarihin tekerrür etmesi durumunda, Bitcoin’in bu sefer (2017-2020)  döngüsünün, önceki döngü olan (2013-2016) yönünü takip ettiği gerçeğiyle birleştiğinde, BTC’nin bu yılı en az 10.000 doların üzerinde tamamlayacağına işaret ediyor.

Dört Yıllık Döngü Anlatımının Güvenilirliği Var mı?

Analistin işaret ettiği dört yıllık döngü en iyi ihtimallerastgele görünse de, Bitcoin’in açık bir şekilde işlem gördüğü kripto parayatırımcıları arasında ortak bir inanç olduğunu söylememekle birlikte, bu uzunvadeli eğilimlerin varlığını doğrulamak için iyi niyetli temeller bulunuyor.

Gerçekten de, her dört yılda bir, Bitcoin, “halving” veya “yarılanma”olarak bilinen etkinliği görüyor. Bu durum, blok başına verilen koin sayısınınyarıya indirildiği ve BTC’nin yıllık enflasyonunda yüzde 50 azalmaya denk gelentekrarlayan bir olay.

Bitcoin’in ilk yarılanması 2012’de gerçekleşti ve bu durumBTC rallisinin yüzde 100’ün biraz üzerinde yaşanmasını sağladı. Yukarıdakigrafikte belirtildiği üzere, 2013’te yüzde 3447,9’luk dudak uçuklatanperformansı izledi. Bitcoin’in ikinci yarılanması 2016 yılında gerçekleşti veBTC yüzde 125,6’lık bir kazanç sağladı. Bunu 2017 yılında yıllık yüzde 1242,6performans izledi.

Gördüğünüz üzere, açık bir model var: yarılanma yılı,etkinliğin piyasadaki olumlu etkilerini ön plana çıkaran yatırımcılar ileişaretlendi ve yarılanma olumsuz emisyon şokunu gördükten sonraki yıl Bitcoin’itamamen daha yükseğe uçurdu. Bu pazarın arz-talep dinamiği nedeniyle en yüksekzaman yüksek seviyeleri, en iyi PlanB fiyat modeliyle açıklanıyor.

Diğer Analistler Boğa Koşusunun Geri Dönmesini Bekliyor

Yukarıdaki verileri saf tesadüf olarak bir kenara bırakmakkolay olsa da, diğer önde gelen analistler Bitcoin’in 2020’de 20.000 dolarınüzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar boğayı sürdürmesinibekliyorlar.

Kripto para fonu Adaptive Capital ortağı Willy Woo piyasa döngüleriyle yakından ilişkili, yatırımcı faaliyetlerini izleyen göstergesinin, Bitcoin’in ayı piyasasında kesin olarak olmadığını açıkça gösterdiğine işaret ediyor.

Woo bu ifadelerine ek olarak, göstergelerin, Bitcoin’e bir veya daha yüksek bir büyüklük getiren bir üst ralliyi takip eden boğa piyasalarının “yeniden biriktirme” aşamasının ortasında olduğunu gösteriyor.

Woo’nun analizine göre tarihin tekrarlanması, Bitcoin’in2020’nin ikinci yarısına kadar daha fazla patlayacağı anlamına geliyor, yani budurum BTC’nin birkaç ay veya bir yıl sonra tüm zamanların en yüksekseviyelerini belirleyeceği anlamına geliyor.

Ayrıca, Dave the Wave yakın vadede Bitcoin’in yeni bir dip fiyat belirleyeceğini ve bu aşamadan sonra bir yükselişin başlayarak BTC fiyatını yüzde 270’lik bir yükselişle 25.000 dolar seviyelerine ulaştıracak bir trendin başlayacağını ifade ediyor. Farklı bir bakış açısıyla Bitcoin Fiyat Rallisi 2020 Yılının İlk Çeyreğinde mi İkinci Çeyreğinde mi Olacak? yazımıza da bakabilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap