Bu Analistlere Göre Bitcoin 11 Bin Dolara Çıkabilir

Bu Analistlere Göre Bitcoin 11 Bin Dolara Çıkabilir

Paylaş
Bu Analistlere Göre Bitcoin 11 Bin Dolara Çıkabilir

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz son birkaç hafta içerisinde kayda değer bir artış yaşadı. Bazı kripto para analistleri bu artışın ilerleyen zamanlarda devam edeceğini ve BTC’nin 11 bin dolara kadar çıkabileceğini düşünüyorlar.

Hedef 11 Bin

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz gün sabaha karşı harekete geçti ve 9 bin 300 dolar barajını aşmayı başardı. Coinmarketcap verilerine göre BTC geçtiğimiz son birkaç içerisinde kısmen durgun bir performans sergiledi ve 9 bin 300 dolar seviyesinden pek uzaklaşmadı.

Sosyal medyadaki bazı kripto para yorumcuları, BTC’nin yeteri kadar kuvvetlendikten sonra yeniden harekete geçebileceğini düşünüyorlar. Bu yorumculara göre BTC eğer önündeki direniş noktalarını kıracak kadar güçlü bir ivme yakalarsa 11 bin dolara kadar çıkabilir.

Başka bir yorumcu olan Crypto Michael da BTC fiyatının önümüzdeki aylarda 11 bin dolara çıkabileceğini düşünüyor. Kendisinin analizlerine göre BTC’nin uzun vadedeki trendi gayet sağlıklı gözüküyor. Crypto Michael’a göre BTC’nin önünde epey kuvvetli bir direniş olsa da eğer bu nokta aşılırsa BTC 11 bin dolara doğru harekete geçebilir.

Yükselişi Tetikleyebilir

Bitcoin fiyatının 11 bin dolara ulaşabilmesi için öncelikle önündeki 9 bin 500 ve 10 bin dolar gibi direniş noktalarını aşması gerekiyor. Bunun olması için Bitcoin’in gerçekten etkili bir ivme yakalaması gerekiyor.

Bazı kaynaklara göre Bitcoin’in bu yönde bir performans sergilemesi son derece muhtemel görünüyor. Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre şu anda toplam BTC arzının yüzde 40’lık kısmı son iki senedir hiç kullanılmadı. Bu, söz konusu BTC’lerin biriktirildiği, saklandığı, HODL edildiği veya belki de unutulduğu anlamına geliyor olabilir.

Glassnode’a göre bu, sirkülasyondaki BTC miktarının azalmasına yol açıyor. Dolayısıyla ilerleyen zamanlarda BTC’ye olan talebin artması halinde Bitcoin fiyatında yeni bir yükseliş trendinin başladığını görebiliriz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap