Bu Altcoin’den Değerli NFT Atağı: Fiyat Ralliye Başladı!

Bu Altcoin’den Değerli NFT Atağı: Fiyat Ralliye Başladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin’den Değerli NFT Atağı: Fiyat Ralliye Başladı!

ONE isimli altcoin projesinin arkasındaki Harmony protokolü, popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club için pasaport hizmetini başlattığını duyurdu. Bu durum, ONE fiyatında bir artışın görülmesine sebep oldu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Harmony, Bored Yacht Ağe Club için duyuru yaptı

Ethereum üzerinde çalışan ve iki saniyelik işlem kesinliğine ve Ethereum’dan 1.000 kat daha ucuza sahip olduğunu iddia eden Blockchain platformu Harmony, Bored Ape Yacht Club Pasaportunun tanıtımını duyurdu. Kullanıcılar, Aylık 120.000’den fazla aktif kullanıcısı olan Harmony Blockchain’ine dayalı, oynayarak kazanılan (play to earn) bir oyun olan DeFi Kingdoms’a Ape’lerinin kanıtlarını aktarmak için Pasaport’u kullanabilirler. Ape sahipleri, oyunun ilk aşamalarında MetaMask cüzdanlarını DeFi Kingdoms’a bağladıklarında, varlıklarını çeşitli Blockchain’lerde doğrulayabilecek.

BTC Piyasası: Bu Altcoin’den Değerli NFT Atağı: Fiyat Ralliye Başladı! 1

Harmony çalışanı Leo Chen, NFT sahiplerinin tokenlarını sergilemeleri ve Metaverse’te etkileşim kurmaları için daha fazla işlevsellik ve olanak sağlamak istediklerinden bahsediyor. İlk tercih Bored Ape YC üyeleri için oldu. Benzer bir şekilde Twitter, NFT kampanyasını geçen ay başlattı ve premium abonelerinin NFT’lerini profil resimleri olarak göstermelerine izin verdi. Bununla birlikte, özelliğin teknik yetenekleri, yalnızca Ethereum tabanlı NFT’ler uygun ve zincirler arası işlevsellik olmadan test ediliyor.

Çapraz zincir (cross chain) teknolojisi hala erken aşamalarında olduğundan, yılın en büyük merkezi olmayan finansal saldırısının gösterdiği gibi, zincirler arasında köprü kurarken para tehlikede olabilir. Harmony’nin pasaport uygulaması, varlıkları değiştirmez; şirkete göre, farklı Blockchain’lerde varlık sahipliğini doğrulayarak meşruiyetlerini sağlıyor.

Altcoin fiyatı artış yaşadı

Söz konusu NFT duyurusuyla beraber ONE fiyatı yüzde 5’e yakın yükseldi. Geçtiğimiz 24 saat boyunca 0.1486 dolardan 0.1611 dolara kadar artış yaşandı. Harmony, merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) oluşturulmasını ve kullanılmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir platformdur. Ağ, saniyeler içinde blok oluşturmaya izin veren rastgele durum paylaşımına odaklanarak merkezi olmayan uygulamaların çalışma şeklini yenilemeyi amaçlıyor. Projenin web sitesine göre, Harmony’nin 2021’in sonuna kadar cross-shard sözleşmeler ve zincirler arası bir altyapı sunması bekleniyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin’den Değerli NFT Atağı: Fiyat Ralliye Başladı! 2

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap