Bu Altcoin’de Rug Pull: Fiyat Çöktü, Bu Altcoin Çalındı!

Bu Altcoin’de Rug Pull: Fiyat Çöktü, Bu Altcoin Çalındı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin’de Rug Pull: Fiyat Çöktü, Bu Altcoin Çalındı!

Binance Smart Chain’de başka bir ‘rug pull’ vakası yaşandı ve 2.660 BNB çalındı. Altcoin projesi Binance Coin (BNB)’nin ağ etkinliğindeki önemli düşüşe rağmen, Blockchain’deki dolandırıcılık vakalarının sayısı maalesef gerilemedi. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Altcoin projesinde halı çekildi, fiyat çakıldı

Kripto geliştiricilerinin bir projeyi terk ettiği ve yatırımcıların fonlarıyla kaçtığı kripto para endüstrisinde kötü niyetli bir manevraya halı çekme (rug pull) deniliyor. PeckShield Blockchain güvenlik hizmetine göre, TopGoal (GOAL) projesindeki halı çekme ile 2.660 BNB değerinde token çalındı ve dolandırıcılık olayında geliştiricilerin tamamen anonim kalmasına izin veren bir kripto para karıştırma çözümü ile onların temiz görünmesi sağlandı.

Raporun önerdiği gibi, atılan tokenler başlangıçta önceden basılmıştı ve bu genellikle herhangi bir proje için kırmızı bayrak olarak kabul ediliyor. Pre-mine (ön-maden) veya pre-mint (ön-basım) genellikle belirli bir süre sonra geliştiriciler arasında tahsis edilir. Ancak TMT durumunda, önceden basılmış tokenlar kilitli değildi; bu nedenle, büyük ‘rug pull’ an meselesiydi.

Basın zamanında, altcoin projesinin fiyatı birkaç saat içinde zaten %55 düştü. Kullanıcıların çoğu, kısa bir süre sonra varlıklarını azaltmaya başladı ve fiyatı daha da aşağı itti. Bazı kullanıcıların yorumlarına göre, altcoin projesi daha önce Binance CEO’su ile bir ‘bana bir şey sor’ oturumuna katıldı ve bu da projeye daha fazla güvenilirlik kazandırdı. Ancak aynı zamanda, böyle bir olayın gerçekleşip gerçekleşmediğini doğrulamanın bir yolu yok.

Daha önce, Titano Finance DeFi protokolü, kullanıcılarını neredeyse 2 milyon dolarlık fondan mahrum bırakarak zarar veriyordu. Bir adrese bir işlem yapıldıktan sonra, geliştiriciler token’leri 24 daha küçük adrese yeniden dağıtıyordu.

TopGoal (GOAL) nedir?

TopGoal kendi internet sitesinde şu şekilde tanıtılıyor: Dünyanın en popüler sporu olan futbolun NFT ve Blockchain ile güçlendirilmiş metaverse’si ile resmi olarak lisanslı bir dijital koleksiyonu. Taraftarlara NFT ve dijital oyunların sunabileceği en iyi deneyimi sağlamak için dünyaca ünlü futbolcular, kulüpler ve kurumlarla ortak.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap