Bu Altcoin’de Neler Oluyor? Tokenler Piyasaya Boşaltılıyor!

Bu Altcoin’de Neler Oluyor? Tokenler Piyasaya Boşaltılıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin’de Neler Oluyor? Tokenler Piyasaya Boşaltılıyor!

Piyasaya yeni sürülen bir altcoin projesi, kullanıcıların 187.000 dolar değerindeki 58 Ethereum (ETH) kaybetmesine neden oldu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altcoin projesi için “ponzi” iddiaları

Ethereum kullanıcılarının ağ işlemlerinde toplamda ne kadar gas ücreti harcadıklarını gösteren basit bir hizmet olan Fees.wtf, bu sabah erken saatlerde WTF tokenini yayınladı. Kullanıcılar, bu hizmet ile ne kadar gas harcadıklarını görmek için cüzdan adreslerini web sitesine girdiler. Duyurulan bir airdrop’ta, kullanıcılar hizmetin premium versiyonuna ömür boyu erişim sağlayan WTF tokenlarını ve bir “Rekt” NFT’sini talep edeceklerdi. Bunun, 0.01 ETH’ye mal olduğu bildirildi.

BTC Piyasası: Bu Altcoin’de Neler Oluyor? Tokenler Piyasaya Boşaltılıyor! 1

WTF token lansmanı çılgın bir başlangıç ​​yaptı. Bildirildiğine göre, kullanıcılar binlerce dolar kaybetti. Bir bot, 187.000 dolara eşdeğer olan 58 ETH ile ortadan kayboldu. Airdrop öncesinde, fees.wtf, ilk lansmanın 100 milyon WTF sunacağını duyurdu. İdeal olarak, dolaşımdaki arz, projenin token ekonomisinin ana cazibesi olmalıydı, ancak işler planlandığı gibi gitmedi. Botlar açılış saatlerinde çılgınca ticaret yaptı, ardından, büyük miktarda fonla bir bot ortadan kayboldu. Sosyal ağlar, binlerce dolar kaybeden airdrop katılımcılarının şikayetleriyle dolup taştı. WTF ekibi, airdroptan iki saat sonra aşağıdaki gibi bir açıklama yaptı:

Lansmanın hemen ardından sadece küçük bir miktar likidite vardı ve 100’lerce ETH’yi bir veya iki ETH likiditesi olan bir havuza gönderen botlar vardı. Ayrıca işlemde yüksek değişim yaşadılar ve esasen tüm ETH’lerini boşaltan diğer botlar tarafından sıkıştırıldılar.

Bu, WTF geliştiricilerinin likidite havuzu yönetiminin havuzu açıkta bıraktığı anlamına gelir. Düşük likidite nedeniyle, botlar WTF tokenının fiyatını manipüle edebildi ve WETH karşılığında satabildi. Bot, WTF tokenlerinin yanı sıra ve Rekt NFT’yi talep etmeye çalışan likidite sağlayıcılarından da çaldı. Bazı kullanıcılar airdrop’u ve genel olarak projeyi bir Ponzi dolandırıcılığı olarak nitelendirdi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap