Bu Altcoin’de Korkutan Patern: “Fiyat Yüzde 50 Düşebilir!”

Bu Altcoin’de Korkutan Patern: “Fiyat Yüzde 50 Düşebilir!”

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin’de Korkutan Patern: “Fiyat Yüzde 50 Düşebilir!”

Analist Yashu Gola’ya göre, popüler altcoin MATIC ters çevrilmiş fincan ve kulp desenini işaret ettiği için poligon fiyatı %50 düşme riski taşıyor. Düşüş eğilimi gösteren teknik kurulum, aşağı yönlü fiyat hedeflerini karşılamada %62’lik bir başarı oranına sahip. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin’de Korkutan Patern: “Fiyat Yüzde 50 Düşebilir!” 1

“Bu altcoin sert düşebilir”

Polygon (MATIC), 27 Aralık 2021’deki 2,92dolarlık rekor seviyesinden %40’tan fazla düştü. Ancak klasik bir teknik göstergeye inanılırsa, tokenin önümüzdeki seanslarda daha fazla düşüş şansı var. MATIC’in yakın zamanda yükselişten düşüşe geçişi, ardından yukarıya doğru bir toparlanma, ters çevrilmiş bir kap ve kulp deseni gibi görünen bir şeyin oluşmasına yol açtı. Analiste göre “mükemmel” bir senaryoda, ters çevrilmiş kap ve kulp kurulumları ileride bir gerileme için zemin hazırlar. Bu nedenle, MATIC “kulp” aralığından, yani hacimlerde bir artışın eşlik ettiği bir düşüşten düşüş eğilimini kırarsa, gelecekte mevcut fiyatlarının yaklaşık %50 altına, 0,86 dolara düşebilir.

Polygon’un aşırı düşüş görünümü, 2022’de daha geniş bir kripto piyasası düzeltmesinin ortasında ortaya çıktı. Polygon’un piyasa değeri 18.10 milyar dolardan 12.96 milyar dolara düştü ve MATIC’in token başına fiyatı aynı dönemde %30’un üzerinde bir düşüşle 1.734 dolara düştü. Bununla birlikte, teknik bir destek birleşimi, tokenin yükseliş umutlarını canlı tuttu. Ayrıntılı olarak, MATIC’in 200 günlük üstel hareketli ortalaması ve çok aylı yukarı eğimli bir trend çizgisi şeklindeki iki destek seviyesi MATIC’in düşüş eğilimini sınırlamasına yardımcı oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin’de Korkutan Patern: “Fiyat Yüzde 50 Düşebilir!” 2

Bununla birlikte, yukarı yönlü bir geri çekilme, MATIC’in, negatif eğimli bir trend çizgisi şeklinde yakın bir direnç seviyesini yeniden test etmesine neden olacak gibi görünüyor. Sonuç olarak, yükseliş düzeni ancak belirleyici bir toparlanma, yani işlem hacimlerinin yanı sıra fiyatların artması durumunda ortaya çıkabilir. Aksi takdirde, MATIC, deneyimli analist Tom Bulkowski’ye göre %62 başarı oranına sahip olan ters çevrilmiş kap ve sap modelini doğrulama riskini alacak. Bu nedenle, PolygonScan.com tarafından sağlanan verilere göre, Polygon’un günlük aktif adresleri (DAA), 2021’in başında 759’a kıyasla günde ortalama 300.000 civarında. Panther Research’teki analistler, artan DAA’sı ETH fiyatlarındaki artışla bağlantılı olan Ethereum’u referans olarak göstererek, yükselen bir DAA’yı MATIC için yükseliş olarak değerlendirdi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap