Bu Altcoin’de Büyük Skandal: Kurucu Fonları Aklamaya Başladı!

Bu Altcoin’de Büyük Skandal: Kurucu Fonları Aklamaya Başladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin’de Büyük Skandal: Kurucu Fonları Aklamaya Başladı!

DeFi odaklı altcoin projesi Wonderland’in kurucu ortağı Daniele Sestagalli, 30 Aralık’ta Avalanche tabanlı rezerv döviz deneyinin sona erdiğini tweetlemiş ve TIME tokeni çöküşe sürüklemişti. Son gelişmelerde skandal kurucu ortak, fonları yaygın olarak bilinen bir kripto para karıştırıcısı ile takip edilemez hale getiriyor.

Wonderland kurucu ortağı kara para aklama sürecini başlattı

QuadrigaCX ile ilgili geliştirici ve Sifu olarak da bilinen eski hükümlü Michael Patryn, fonların izini kaybettirmek için kripto para karıştırıcı (mixer) çözümlerine başvuruyor. Projenin kurucu ortağı 1.000 ETH’yi miksere taşıdı. Bunun arkasındaki mantık henüz net değil. Ancak, Wonderland topluluğuna göre miksere gönderilen fonların doğrudan hazineden çalınıp çalınmadığı hala belirsiz. Diğer yandan, çok sayıda üye yasal olarak alınan fonlarla uğraşmak için kara para aklama hizmetlerini kullanmaya gerek olmadığını belirtti.

Karıştırma yazılımında yapılan işlemler kısa süre önce gerçekleşti. Ne yazık ki, işlem tamamlandıktan sonra karıştırma sözleşmesine gönderilen kripto paraları izlemenin bir yolu yok. TIME token, proje topluluğunda meydana gelen tatsız olaya henüz büyük bir tepki vermedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin’de Büyük Skandal: Kurucu Fonları Aklamaya Başladı! 1

Altcoin projesinin son durumu

Skandal kurucunun ortağın QuadrigaCX Kanada kripto borsası ile ilgili ilk satın alımı, kripto dedektifi zachxbt tarafından yapıldı. İlk soruşturmanın ardından, kısa süre sonra ortaya çıkan sayısız kanıt, toplumda skandallı bireyi oylamaya çalışan bir paniğe neden oldu. Projenin kurucularından biri, toplumu Sifu’nun dürüstlüğüne ve şeffaflığına ikna etmeye çalışırken, oylama Patryn’in projeden çıkarılması yönünde sonuçlandı. Kısa bir süre sonra, hazinenin inancına ilişkin oylama başladı. Bazı üyeler hala Patryn’in dürüstlüğüne ikna olmuş durumda ve kara para aklama servislerine yapılan son işlemlerin, son iki haftadır gözlerden uzakken sadece biraz mahremiyeti geri kazanmanın bir yolu olduğuna inanıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, oynama sürecinin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap