Bu Altcoin “Triple Top” Belirdi! “Sert Düşebilir”

Bu Altcoin “Triple Top” Belirdi! “Sert Düşebilir”

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin “Triple Top” Belirdi! “Sert Düşebilir”

Yıllık zaman diliminde “triple top” belirleyen bir altcoin projesi, mevcut piyasa dalgalanmalarına rağmen üçüncü kez ATH seviyesini zorluyor. Peki, bu ralliyi bozabilir mi?

Altcoin projesi üç haftada %230 yükseldi

WAVES fiyatı bu hafta yaklaşık %75 yükselerek 28 Ekim 2021’den bu yana en yüksek seviyesi olan 31 dolara ulaştı. Ralli, %230’un biraz üzerinde yükseldiğini gören yukarı yönlü bir düzeltme hareketinin parçası olarak geldi.

BTC Piyasası: Bu Altcoin “Triple Top” Belirdi! “Sert Düşebilir” 1

Neutrino, dip fiyattan Waves satın aldı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Waves’in fiyat artışı, Waves tabanlı Dapp projelerini desteklemek için 150 milyon dolarlık bir fonun başlatılması ve Waves arasında birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmak için Allbridge ile ortaklık dahil olmak üzere arka arkaya iyimser güncellemelerin ardından ortaya çıkmış olabilir. Ayrıca, Waves’in yükseliş trendi dönemi, Neutrino’nun akıllı sözleşmesine akışındaki artışla da aynı zamana denk geldi. Özellikle, algoritmik stablecoin protokolüne Waves token arzı 15 Şubat’ta 43.38 milyondan 8 Mart’ta 51.80 milyona yükseldi.

BTC Piyasası: Bu Altcoin “Triple Top” Belirdi! “Sert Düşebilir” 2

10 Mart itibariyle Neutrino, akıllı sözleşmesinde yaklaşık 47,31 milyon Waves token tuttu ve kilitlenen toplam değerin 1,35 milyar dolar olduğu, toplam değerin neredeyse %60’ının Waves ekosisteminde kilitli olduğu ortaya çıktı. Son 30 gün içinde Neutrino, yaklaşık 530 milyon dolardan yukarıda belirtildiği gibi 1,35 milyar dolara yükselen rezervlerle desteklenen 135 milyon dolardan fazla NUSD ihraç etti. Bu arada, Neutrino’nun akıllı sözleşmelerine sağlanan artan miktarda Waves token’i, 10 Şubat’tan bu yana en aktif Waves alıcılarından biri olduğunun altını çizdi.

BTC Piyasası: Bu Altcoin “Triple Top” Belirdi! “Sert Düşebilir” 3

‘Triple Top’ formasyonu

Teknik olarak Waves, fiyatı Mayıs 2021’den bu yana üçüncü kez tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42 doları test etmeye yaklaştıkça dolar karşısında üçlü bir zirve (triple top) çiziyor olabilir.

BTC Piyasası: Bu Altcoin “Triple Top” Belirdi! “Sert Düşebilir” 4

Ayrıntılı olarak, fiyat üç zirve oluşturduğunda ve geri çekilme, aradaki “düşük salınım”a doğru hareket ettiğinde üçlü tepeler oluşur. İlk olarak, piyasaların zirve bölgelere giremeyeceğini, yani en üst seviyede yeni alıcılar bulamadıklarını gösteriyorlar. Daha sonra fiyat en düşük seviyeye geri döner. Sonuç olarak, dalgalar birinci ve ikinci zirvesinin üzerinde kapanamazsa, analistlere göre 11 ila 13 dolar arasındaki salınım-düşük alanına düşme olasılığı – üç zirveyi destekleyen aralık – yüksek olabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap