Bu Altcoin, Tek Haberle Yükseldi: Pekala Sırada Ne Var?

Bu Altcoin, Tek Haberle Yükseldi: Pekala Sırada Ne Var?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin, Tek Haberle Yükseldi: Pekala Sırada Ne Var?

Litecoin (LTC), altcoin piyasasını takip ediyor ve bugünkü seansta yeşilde işlem görüyor. LTC fiyatındaki artış, Bitcoin ve Ethereum gibi lider kriptoların güçlü toparlanma hamlesiyle paraleldi. Ayrıca, daha kısa zaman dilimlerinde yükseliş momentumu gösteriyor ve önümüzdeki haftalar için beklentileri artırıyor. İşte sıradaki gelişmeler…

Litecoin’in fiyatı neden yükseldi?

Yükselişin nedeni, LTC’nin MimbleWimble güncellemesinin beta aşamasını yakın zamanda duyurulması. Analistlere göre bu gelişme Litecoin üzerinde uzun vadeli yükseliş etkisi yaratabilir. MimbleWimble, üzerine zaman harcanan bir gelişim sürecinden geçti ve topluluk etkisini merakla bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin, Tek Haberle Yükseldi: Pekala Sırada Ne Var? 1

Litecoin Vakfı ve MimbleWimble’ın baş geliştiricisi David Burkett, duyuruyu Twitter üzerinden yaptı. Burkett, aşağıda görülen MWEB uzantısını kullanarak ilk LTC adreslerini yayınladı. Paylaşımın ardından Litecoin, 103.78 dolar dip seviyesinden kademeli olarak 115.78 dolara ulaştı.

Kriptokoin.com olarak derlediğimiz, Flow (FLOW), Sandbox (SAND), Theta Fuel (TFUEL) ve 2 metaverse coin’den son gelişmelere buradan ulaşabilirsiniz.

MimbleWimble ile altcoin projesi neler kazanacak?

Geliştiriciler, 2019’da MimbleWimble üzerinde çalışmaya başladı ve Vakfın açıkladığı gibi, gizlilik ve güvenliğinde ek iyileştirme ile Litecoin’in Core 0.21.2 sürüm adayının bir parçası olacak. Yükseltmenin önümüzdeki aylarda mainnet’te etkinleştirilmesi bekleniyor. Vakıf, Quarkslab tarafından yetenekleri hakkında yayınlanan bir raporu ortaya çıkarırken yükseltme hakkında şunları söyledi:

Protokol, Litecoin geliştiricileri tarafından aylarca daha fazla inceleme ve teste ek olarak, Blockchain üzerindeki işlemlerin gizliliği hakkında değerli yeni güvenlik geliştirmeleri sağlar.

Litecoin (LTC) için sırada ne var?

Litecoin, topluluğun ve madencilerin yükseltme kodunu aldıktan hemen sonra MimbleWimble için sinyal vermeye başlayabileceklerini açıkladı. Yukarıda belirtilen eşiğe ulaşıldığında, bu teklifin uygulanması için etkinleştirme tarihi kilitlenecek. Madenciler, Blockchain’e dahil edilecek her bir Litecoin bloğunda “versiyon” adı verilen bir alan kullanarak oy kullanabilecekler. Geliştirici Davis Burkett yükseltme hakkında şunları söylüyor:

MWEB, Litecoin’in evriminde önemli bir sonraki adımdır. İsteğe bağlı gizlilik MWEB, kullanıcıya küçük günlük eşyalar, maaşlar ve hatta bir ev satın almak için dikkate değer ve gerekli koruma sağlar.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap