Bu Altcoin Tek Günde Yüzde 4.200 Yaptı! Pekala Sebebi Ne?

Bu Altcoin Tek Günde Yüzde 4.200 Yaptı! Pekala Sebebi Ne?

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Tek Günde Yüzde 4.200 Yaptı! Pekala Sebebi Ne?

CoinMarketCap’te her gün piyasaya sürülen düzinelerce yeni altcoin var. Yakın zamanda, BNB Chain üzerine inşa edilmiş Blockchain tabanlı bir token olan Vangold (VGD), yükselişiyle dikkat çekti. Peki, artışının ardında neler vardı? İşte detaylar…

Vangold Token (VGD) nedir?

10 Mart 2022’de piyasaya sürülen Vangold Token, BNB zinciri üzerine inşa edilmiş dünyanın ilk Blockchain tabanlı serbest çalışan (freelancer) tokenlarından biridir. Tamamen merkeziyetsiz olduğunu ve akıllı sözleşmeler desteğine sahip olduğunu belirtiyor. Vangold’u, serbest çalışanların hizmetlerini sunmasını sağlayan Blockchain tabanlı Fiverr olarak düşünebilirsiniz. Müşteriler, platformdaki çeşitli listelemelere göz atabilir ve hizmetleri satın alabilir.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Tek Günde Yüzde 4.200 Yaptı! Pekala Sebebi Ne? 1

Şu anda Vangold’da Blockchain geliştirme, video ve animasyon, NFT’ler, yazma hizmetleri, satış, finans ve hukuk hizmetleri olmak üzere birkaç kategori bulunuyor. Platform hala erken aşamalarında ve çok fazla liste yok. Ancak, herkes kaydolabilir ve bir sayfa oluşturabilir. Vangold, serbest çalışanların geleneksel platformlara kıyasla çok daha hızlı ödeme almalarını sağlar. Ayrıca platform, Fiverr ve diğer serbest çalışan platformlara kıyasla daha düşük ücretlere sahiptir.

Altcoin VGD’nin fiyatı neden yükseliyor?

Uzmanlara göre, VGD’nin son fiyat artışının en olası nedeni, projenin yakın bir zamanda CoinMarketCap’te listelenmesi ve bu durumun heyecan yaratması.  VGD sahiplerinin dağılımına bakıldığında, en çok coin tutan en üst adres PancakeSwap ve ardından tokenin toplam arzının yüzde 6.7’sini içeren bir adres olarak görülüyor. Uzmanlara göre sahiplerin dağılımı nispeten sağlıklı ve bu bir yükseliş işareti olarak görülebilir. Şu anda VGD, tamamı merkezi olmayan bir borsa olan PancakeSwap’tan gelen 700 bin doların üzerinde bir ticaret hacmine sahip. Coin, şu anda yüzde 4.072’lik yükseliş yaşamış gibi görünüyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Tek Günde Yüzde 4.200 Yaptı! Pekala Sebebi Ne? 2

VGD’nin iyi bir potansiyeli var ve 85 bin dolarlık mevcut piyasa değeri oldukça düşük. Ancak, piyasaya yeni sürülen her tokenda olduğu gibi, yatırımcıların dikkatli olmasında yarar var. Kriptokoin.com olarak, her yatırımcının kendi yatırımı doğrultusunda yatırım yapması gerektiğini, hızlı yükselen her coin’in aynı şekilde düşüş yaşama olasılığının olduğunu belirtmek isteriz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap